Advert

ALPAY: MEHMETÇİĞİN MORALİ ÇOK YÜKSEK

ALPAY: MEHMETÇİĞİN MORALİ ÇOK YÜKSEK
ALPAY: MEHMETÇİĞİN MORALİ ÇOK YÜKSEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 390 kez okundu.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hocalarından Dr. Namık Çeçen, Fakülte Sekreteri Murat Şahingöz ve beraberindeki 45 Tıp Fakültesi öğrencisini Milli Savunma Bakanlığı’nda kabul etti.

Tıp Fakültesi genelinde başlatılan proje ile yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak adına genç yüreklerini kaleme döken hekim adayları hazırladıkları mektupları kahraman Mehmetçiğe iletilmek üzere Bakan Yardımcısı Alpay’a teslim etti.

Alpay, konuşmasına başlarken bu duyarlılık adına öğrencilere teşekkür etti. Alpay, Türk milletinin tarih boyunca söz konusu vatanın birliği ve bütünlüğü olduğunda diğer her şeyi teferruat olarak gördüğünü, yediden yetmişe büyük bir kenetlenme içerisinde örnek duruş sergilediğini vurguladı.

Bakan Yardımcısı Alpay, yürütülen operasyon kapsamında harekat komutanı ile yaptığı her görüşmede Mehmetçiğin moral ve motivasyonunun üst düzeyde olduğunu duymaktan memnuniyetini dile getirirken, bu moralin üst düzeyde tutulmasında toplumun her kesiminden her yaştan ve her meslekten vatandaşımızın verdiği desteğin öneminin altını çizdi.

Alpay’ın konuşmasının ardından öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Afrin’deki askerlere moral vermek amacıyla yazdıkları mektupları hocaları vasıtası ile Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay'a teslim ettiler.

Hissettikleri duyguları mektuplara döken öğrenciler, askerlerin yanında olduklarını ve her ne şekilde olursa olsun daima göreve hazır olduklarını belirttiler. Vatan millet sevgisini mektuba döken öğrenciler, kahraman Mehmetçiğe, ‘’Bizleri çok seviyoruz biliniz ki arkanızda genç vatan evlatlarının duaları var. Allah yar ve yardımcınız olsun’’ mesajı yolladılar. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık