Advert

ÖZTÜRK: BÖLGE HASTANESİ PROGRAMA ALINDI

ÖZTÜRK: BÖLGE HASTANESİ PROGRAMA ALINDI
ÖZTÜRK: BÖLGE HASTANESİ PROGRAMA ALINDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 584 kez okundu.

İKİ İLÇENİN FAYDALANMASI İÇİN YAPIMI PLANLANMIŞTI

ÖZTÜRK: BÖLGE HASTANESİ PROGRAMA ALINDI

 

İrfan ARSLAN

Kovancılar ve Palu ilçelerinin ortak kullanımı için yapılması planlanan Bölge Hastanesi'nin 2018 yılı yatırım programına alındığı açıklandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan‘ı makamında ziyaret ederek bu projeyi konuştuk. Kovancılar-Palu 150 yataklı bölge hastanesi 2018 bütçe programına alındı, 27.03.2018 tarihinde proje ihalesi yapılacak. Pınartepe köyümüzde 93.500 metrekare arsada 30.000 metrekare oturum alanı olacak. İhalesinin ardından bu yatırımın yapımına başlanması için gerekli yasal sürenin tamamlanması beklenecek. Ardından da yatırıma başlanacak. Bu hastanemiz tam donanımlı ve tüm branşlarda hizmet verecek bir hastane konumunda olacak. Hastanemiz tamamlandığı zaman ilimizdeki hastanelerin yükü de hafifleyecek.

Bölge Hastanesi'nin bölgemize kazandırılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Sağlık Bakanımıza, ilimiz milletvekillerine, İl Başkanımıza, Valimize, Kovancılar ve Palu kaymakamlarımıza, Kovancılar ve Palu AK Parti ilçe başkanlarımıza Palu Belediye Başkanımıza, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bölgemize hayırlı olsun.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık