Advert

KAPLAN: KADINLARIMIZ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN MUTLU OLMALI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAPLAN: KADINLARIMIZ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN MUTLU OLMALI
KAPLAN: KADINLARIMIZ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN MUTLU OLMALI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 449 kez okundu.

CHP ELAZIĞ İL BAŞKANI KAPLAN:

KADINLARIMIZ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN MUTLU OLMALI

Neslihan ÇARIKÇI

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Kaplan, “tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilimizde de dünya emekçi kadınlar gününde farkındalık yaratmak amacıyla il binamızda kadınlarımızın yanındayız. Kadınlarımız çok önemli. Kadınlarımız yoksulluğa, açlığa ve baskılara maruz kalmamalı. Bilimin ışığında, cumhuriyetin değerlerine bağlı, çağdaş, aydın kadınların, özgürlüğü emekle, dayanışmayı mücadeleyle, güzelliği sevgiyle yoğurmuş, hayat kurmuş ve hayat yaşatan tüm emekçi kadınlarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kadınlarımızın gününü kutlamak yetmiyor diyen Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü: “kadınlarımıza gelecek temin etmek lazım. Kadınlarımızı baskılardan, zulümlerden, cinayetlerden, saldırılardan, istismarlardan, çocuklarımızı istismarlardan kurtarmak lazım. O nedenle bir gün değil her gün kadınlarımızı mutlu etmemiz lazım. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece ülkemizdeki kadınların değil dünya kadınlarının gününü kutluyoruz.”

ŞENOCAK: BİZ KADINLAR BİRLİKTEYSEK GÜÇLÜYÜZ

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanı Nuray Şenocak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde il Başkanlığı binasında basın açıklaması yaptı.

Başkan Şenocak açıklamasında, “Uygarlık tarihine bakıldığında, kadınların toplumda yaşatıldığı dramın kimi zaman uygarlıkların gelişiminde, kimi zaman da yok olmasında etken olduğu görülür. Çünkü hayatın tüm yükünü kadınlar taşımaktadır. 8 Mart tarihi de işte bu açıdan uygarlık tarihinde önemli ve anlamlı günlerden biridir” dedi.

 8 Mart Dünya kadınlar gününün, bundan 150 yıl önce çalışan kadınların düşük ücretle, uzun çalışma saatlerine ve insanlık dışı çalışma koşullarına karşı yaşamaları pahasına verdikleri mücadeleden doğduğunu belirten Şenocak şunları söyledi: “Daha sonra dünya kadın hareketinin simgesi oldu. Çünkü bu olay, emek ve alın terinin değeri için uygarlık tarihinde bir kadın hareketinin ortaya çıkması anlamındadır ve bu nedenle de Emekçi Kadınlar günü diye de adlandırılmaktadır. Ne yazık ki en vefakar ve en fedakar kadın olan Anadolu kadını, ülkemizin gerçeğinde en cefakar kadın olarak da tanımlanabilir. Anadolu’da aydınlanma bundan 700 yıl kadar önce Horasan Erenleri’nin Anadolu2ya gelmesiyle başladı; bu çerçevede kadın – erkek eşitliği büyük ölçüde sağlandı. Daha sonra geri plana itilen kadınlarımızın durumu, Cumhuriyet’in ilanından sonra ulu önder Atatürk2ün ileri görüşlülüğü ile her alanda yapılan devrimler sonucu yeniden iyileşmeye başladı. Kadınlarımız medeni ve siyasi hakların kavuştu; toplumsal alanın her alanında hak ettiği yeri almaya başladı. Ancak, sonraki yıllarda aynı ilerleme hızını sürdürebildiğimiz söylenemez. Kadına sağlanan hakların yaşama geçirilmesi bakımından çok geç kaldık. Özellikle de 2002 yılında iş başına gelen AKP Hükümeti döneminde kadınlarımızın hakları bakımından da endişe edilecek boyutta ciddi geriye gidişler görülüyor. Geri zihniyetlerce her gün biraz daha Cumhuriyet devrimlerinin sağladığı toplum içindeki yerinden uzaklaştırılan kadınımız, bugün şiddetten sömürüye kadar pek çok saldırının hedefi halindedir. Ekonomik hayatta en çok sömürülen de kadındır. Toplumsal gerçekliğimizde kadınların süslü sözlerle gönlünü açmak değil, onlara layık oldukları hakları ve hak ettikleri yeri vermek gerekiyor. CHP, kadının toplumda yaşatıldığı dramı sona erdirecek, kadına yönelik ayrımcılık ve şiddeti bu nedenle çıkartacağı aile sigortasında kadının hem toplum, hem de aile içindeki yerini daha değerli kılmak hedefindedir. Biz kadınlar birlikteysek güçlüyüz…”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ