Advert

ELAZIĞ, BERLİN FUARI'NDA TANITILIYOR

ELAZIĞ, BERLİN FUARI'NDA TANITILIYOR
ELAZIĞ, BERLİN FUARI'NDA TANITILIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 546 kez okundu.

Elazığ, Cidde’den sonra bu kez Berlin Turizm Fuarı'nda tanıtılıyor.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, göreve başladıktan sonra şehirde başlattığı turizm atağını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Vali Kaldırım’ın girişimleri ve yoğun gayretleri ile 28 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Elazığ’ın da katıldığı Uluslar arası Cidde Turizm Fuarı'nın ardından Elazığ, bu kez de Berlin'de düzenlenen Uluslararası Berlin Turizm Fuarı'nda boy gösteriyor.

 

FUARIN AÇILIŞI YAPILDI

 

Elazığ’da göreve başladığı günden bu yana şehrin turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması ve etkin tanıtımının yapılması yönünde gayret içerisinde olan Elazığ Valisi çetin Oktay Kaldırım’ın başlatmış olduğu Turizm Seferberliği çerçevesinde yine Vali Kaldırım’ın himayelerinde Harput Vakfı ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın müşterek organizasyonu ile Elazığ’ın da temsil edildiği Uluslar arası Berlin Turizm Fuarı’nın açılışı gerçekleşti. Fuarın açılışını Almanya Başbakanı Angela Merkel yaparken ülkemizi temsilen fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da katıldı.

 

EN İLGİ GÖREN STANT OLDU

 

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinin katıldığı fuarda Türkiye 3079 m2 büyüklüğünde bir stant alırken Elazığ standı Berlin Uluslar arası Turizm Fuarı'nın ilgi gören stantlarından biri oldu. Elazığ standında fuarı ziyaret için gelen misafirler ve gurbetçi vatandaşlarımızla yakından ilgilenen Elazığ heyeti, Elazığ’ın kültür, turizm, sanayi ve yatırım alanlarında bilgiler vererek, şehre yatırım çekilmesi noktasında girişimlerde bulunuyor. Elazığ heyeti üst düzey şirket yöneticilerine Elazığ’ın yatırım olanakları ile birlikte şehrin tarihi kültürel zenginliği ile ilgili bilgiler vererek Elazığ’ı en iyi şekilde tanıtmanın çabasını veriyor.

 

YATIRIM İMKANLARI DA ANLATILIYOR

 

Uluslararası Berlin Fuarı'ndaki Elazığ standına özellikle Ortadoğu kökenli yatırımcı ve iş adamlarının yoğun ilgi gösterdiği belirtilirken, Elazığ heyeti, Elazığ standına gelen misafirlerle bire bir ilgilenerek, 6. Bölge teşvik imkanları ve şehrimizin yaşana bilirliği hakkında video gösterimleri ve broşürlerle şehrin tanıtılması çalışmalarını sürdürüyorlar. 7-11 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı'nda Elazığ, Elazığ Valiliği, Harput Vakfı ve Fırat Kalkınma Ajansı'nın ortak organizasyonu ile temsil ediliyor. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X