Advert

TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ

TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ
TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 433 kez okundu.

"Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" eğitimi Kovancılar ilçesinde düzenlendi.

​Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve KOSGEB ortaklığıyla kadın çiftçilere yönelik başlatılan proje, Kovancılar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda tanıtıldı.

Toplantıya Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Demirkesen, Kovancılar İş-Kur Müdürü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli ve kadın çiftçiler katıldı.

Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu, konuşmasında tarım ve hayvancılığın önemine değinerek; kadın çiftçilere işlerini severek yapmalarını, ekonomik değeri yüksek ürünler ürettikleri takdirde kazanç sağlayacaklarını belirtti.

Proje hakkında kursiyerlere bilgi veren Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan, "Projede, kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş gurubu genç kadınlar yer alacaktır. Proje ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin arttırılması sağlanarak, kırsal nüfusun azalması önlenecek ve farkındalık yaratılması sağlanacaktır" dedi.

Kovancılar ilçesinde 25 genç girişimci kadına bu eğitim verilerek, projelerini hayata geçirmeleri sağlanacak. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık