Advert

DİYANET SEN KADIN KOMİSYONU'NDAN PROGRAM

DİYANET SEN KADIN KOMİSYONU'NDAN PROGRAM
DİYANET SEN KADIN KOMİSYONU'NDAN PROGRAM İRFAN ARSLAN
Bu içerik 321 kez okundu.

Diyanet Sen Kadınlar Komisyonu, diyanet çalışanı kadınlarla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen bir programda bir araya geldi.

Diyanet Sen Elazığ Şubesi Kadınlar Komisyonu, diyanette çalışan kadınlarla bir araya geldi. 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen programda, toplumda ve dinimizde kadının önemine vurgu yapıldı.

 

“ARTIK YAPTIKLARIMIZLA TOPLUMUN BİZİ KABULLENMESİNDEN YANAYIZ”

 

Diyanet Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Meltem Ataş, “Biz kadınların toplumun her alanında aktif bir şekilde faaliyet göstermesinden yanayız. Sadece kılık kıyafetlerimizle değil, artık yaptıklarımızla da insanların toplum içerisinde bizi kabullenmesinden yanayız. Genel anlamda baktığımız zaman da zaten ülkemizde ve dünyada ne yazık ki kadınlar toplumun pek çok alanlarında daha ailesinden başlayarak, cinsel istismara, eğitim hakkından yoksun bırakılmaya, şiddete maruz bırakılmıştır. Buna baktığımız zaman kadın hakları ihlalinin ötesinde insan hakları ihlalinin yaşandığı dönemler olmuştur. Ve ne yazık ki olmaya da devam etmektedir. Dünyaya baktığımız zamanda 1990’lı yıllardan beri Bosna Hersek’te, Suriye’de, Filistin’de, Doğu Türkistan’da binlerce sivil katledilmiş ve binlerce kadın tecavüze uğramıştır. Rabia meydanlarında keskin nişancıların hedefi olan Esma aslında zulme başkaldırışın ve zalime meydan okuyuşun en büyük göstergelerinden biridir. Bu nedenle de kadınlar komisyonu olarak asıl konuşulması gereken şey toplumların vicdanını harekete geçirecek öncü bir ruha sahip olmaktır. İnsan hakları ihlalinin yaşanmadığı, herkesin birbiriyle aynı şekilde herkesin birbirinin haklarına saygı gösterdiği kimseyi ötekileştirmeden kamplaşma ve kutuplaşma olmaksızın herkesin birbirine saygı gösterdiği bir topluma ulaşabilmek için hep birlikte gayret göstermek gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır