Advert

SERDAR: ÇOK CİDDİ ATILIMLAR YAPTIK

SERDAR:  ÇOK CİDDİ ATILIMLAR YAPTIK
SERDAR:  ÇOK CİDDİ ATILIMLAR YAPTIK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 444 kez okundu.

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR:

ÇOK CİDDİ ATILIMLAR YAPTIK

 

İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Karakoçan ilçesinde koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Muhtarların sıkıntılarını tek tek dinleyen Serdar, eksikliklerin giderilmesi için gerekenin yapılacağı sözünü verdi. Ayrıca Karakoçan ilçesine gitti, önce kaymakamlığı ziyaret etti ardından da partisinin ilçe binasında ilçenin kanaat önderleriyle buluştu. Serdar, “Sonuna kadar Karakoçan’ın arkasındayım” dedi.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Karakoçan ilçesini karış karış gezdi, hizmetleri yerinde inceledi. Serdar’ın ilçede ilk durağı Karakoçan Kaymakamlığı oldu. Serdar, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey ile bir süre sohbet etti. Serdar, daha sonra AK Parti İlçe binasında kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Milletvekili Serdar, siyasetin, üretilen hizmetle değerli olduğunu belirterek, “Siz hizmet üretemezseniz bu siyasetin gereğini yapmamış olursunuz. AK Parti iktidarlarına da baktığımızda bizim hükümet programlarımızda iki şey öne çıkar. Birincisi kalkınma, ikincisi demokratikleşme. Bütün hükümet programlarımızda buna öncelik verdik. Siyasi parti tüzüğümüzde buna öncelik verdik. Demokratikleşme konusunda Türkiye’de çok ciddi atılımlar yaptık. Özellikle anayasa değişiklik paketleriyle, Türkiye’de etnik bir sorun kalmaması anlamında Türkiye mozağinin bir kardeşlik hukuku içerisinde yaşanması doğrultusunda ciddi yasal düzenlemeler yaptık” dedi.

Karakoçan AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Akbaba, “Yoğun bir gündemle geldiler. Muhtarlarla Belediye Konferans salonunda toplantı düzenledi. Çok da güzel olumlu bir toplantı oldu. Tabi toplantının sonucunda herkese şunu söyleyebilirim; ben sadece bir tomografi cihazı istedim, Sayın Vekilimin de desteğiyle bir tomografi cihazı sözü aldık, Karakoçan için hayırlı olsun. İnşallah bunu da kısa zaman da geçekleştiririz. Yine Karakoçan ilçemiz için belki hayal olan doğal gaz sorunumuz vardı, uzun zamandan beri. Biz geldikten sonra tekrar önceki arkadaşlar devam ettirmişlerdi. Bizim de vekillerimizin sayesinde doğal gazımız geldi Karakoçan’a. Bu anlamda Ankara’da ikinci defa ki görüşmemizde Sayın Vekilimizin bize gösterdiği o sıcak duyarlılığından ve katkısından dolayı ve doktorlar meselesinden dolayı çok teşekkür ederim” diye kaydetti.

Ardından İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Elazığ Milletvekili Serdar, Karakoçan ilçesi muhtarlarıyla görüştü. Serdar, Karakoçan ilçesine yaptığı çıkarmada bir de köy muhtarlarına söz verdi. Serdar, ilçe ziyaretinde birlikte gittiği kurum müdürleri ve Karakoçan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabay’ın da katılımıyla bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda ilk olarak belediyenin çalışmaları anlatıldı. Ardından Karakoçan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey, “Çalışmalarımızı yapmamıza teşvik eden Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum. İnşallah ilçemiz adına hayırlara vesile olur diyorum. Daha önce de buna benzer toplantılarımızı icra ettik. Bugün de yine arkadaşlarımız hem Belediyemizin hem de Kaymakamlık birimlerimizin 2017 yılı içerisinde yaptığımız işler ve 2018 yılında yapacağımız işleri kendilerine sundular. Programımızın bu kısmında da yine hem sizden gelecek örnekler hem Belediye hem de Kaymakamlık birimleriyle tüm birimlerle sorunlar, sıkıntılar burada dile getirilerek çözüme kavuşturulmaya çalışılacak” ifadelerini kullandı.

Akbaba’nın ardından değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Serdar, ilçe için yapılan hizmetlerden bahsetti. Serdar, “Biliyorsunuz Türkiye’nin son günlerdeki en önemli gündem maddesi Afrin operasyonu. Afrin operasyonuna gelinmeden önce Türkiye'nin bölgede yapılan küresel aktörler tarafından yapılan planlamalar çerçevesinde gerek diplomatik, gerek ikili ilişkilerle bu coğrafyada yapılan planlamalar, sosyolojiyi rahatsız etmeden, etnik yapıyı rahatsız etmeden mezhebi, dini yapıyı rahatsız etmeden ülkelerin bütünlüğüne zarar getirmeden yaptığı çabalar ortada. Ancak bu çabalara rağmen özellikle 7 Haziran sürecinden sonra Türkiye’nin ciddi anlamda örgütlerin bir takım kollektif operasyonlarla muhatap olması, taarruz altında kalması bir vaka” şeklinde konuştu.

 

“ÇATIŞMASIZLIK KARARI AFRİN’İ KAPSAMIYOR”

 

Operasyonların neden yavaş ilerlediği konusuna da açıklık getiren Serdar, “Buradaki temel neden sivillere zarar vermemek. Bu açıdan Suriye konusunda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun almış olduğu bir aylık çatışmasızlık kararının bizim operasyon yaptığımız Afrin Bölgesi’ni kapsamadığını da belirtmek istiyorum” dedi.

Ardından ilçe ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Serdar, “Karakoçan bizim için çok kıymetli bir ilçemizdir. Hakikatten kıymeti hem buradaki hem buradaki tarihi, doğal güzelliklerinden hem burada önemli olmasından hem Elazığ’a katmış olduğu zenginliklerden dolayı bizim için kıymetli. Burada hizmetlerin daha görünür hale gelmesi açısından bu koordinasyonu gerçekleştireceğiz ”diye konuştu. Serdar’ın değerlendirmesinin ardından muhtarlar konuştu.

Tek tek bütün muhtarları dinleyen Serdar, “Sonuçta bu hizmeti beraber üreteceğiz. Sizler sorunları aktaracaksınız, ilgili teknik arkadaşlar bu çalışmayı yapacak. Biz de siyaseten hükümet gücü olarak bunun arkasında duracağız. Hepimizin bu görevi, ayrı zamanda da sorumluluğu. Bu sorumluluğu birlikte yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X