Advert

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ÇALIŞMA

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ÇALIŞMA
ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ÇALIŞMA İRFAN ARSLAN
Bu içerik 726 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Özel Bilgem Okulları, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü münasebetiyle farklı bir çalışmaya imza attı.

Bilgem Okulları'nda görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Mehmet Dağ ve beden eğitimi öğretmeni Burcu Bingölbalı, 15 öğrenci ile 1 ay boyunca gece gündüz demeden çalışarak anlamlı ve duygulandıran bir çalışma ortaya çıkardılar.

Ortak bir açıklama yapan Bingölbalı ve Dağ, işaret dilini daha önce hiç bilmeyen 15 öğrenciyi 1 aylık bir çalışma ile eğittiklerini belirterek şunları söylediler: “Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, İstiklal Marşımızın kabulünün yıldönümü olması dolayısıyla farklı bir çalışma yapmak istedik. Hem milli mücadele ruhunu gençlerimize aşılamak hem de Mehmet Akif Ersoy’u anmak istedik. İstiklal Marşı'nı işaret dili ile okumamızın amacı ise toplumda farkındalık yaratmak ve her ne olursa olsun Türk milletinin onuru ve gururu olan marşımızı hiçbir zaman okumamıza engel olamayacaklarını anlatmaktı. Marşımızın evrensel olduğunu göstermek ve marşımızı her ne koşul olursa olsun okumamıza engel olamayacaklarını vurgulamak istedik. İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yıldönümü. Bu açıdan şunu söylemek isteriz. Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımız bizim onurumuz ve gururumuz. Merhum Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9 ilde 16 sarrafı dolandırdı, Elazığ'da yakalandı
9 ilde 16 sarrafı dolandırdı, Elazığ'da yakalandı
ELAZIĞSPOR'DA KİMSE BAŞKAN ADAYI OLMADI!
ELAZIĞSPOR'DA KİMSE BAŞKAN ADAYI OLMADI!