Advert

SARIEROĞLU: GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SARIEROĞLU:  GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
SARIEROĞLU:  GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 419 kez okundu.

AK PARTİ ELAZIĞ İL KADIN KOLLARI KONGRESİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KONGRE NEDENİYLE ELAZIĞ'A GELEN VE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNAN BAKAN SARIEROĞLU:

 

GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

 

İzzet TUMAY

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Elazığ Kültür ve Turizm Müdürlüğü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen kongre sonunda mevcut başkan Gülersem Çopur, güven tazeledi.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, Tahir Öztürk, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve çok sayıda partili katıldı.

Kongreye katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kongrede konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu yaptığı, “Böylesine güzel bir kongreyi gerçekleştiren İl Kadın Kollarımızı tebrik ediyorum. Biraz zaman oldu. Bu üçüncü gelişim oldu ama bundan sonra çok daha sık bir arada olacağız. Elazığ hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Gerçekten bütün seçimlerde aldığımız oy oranları ile bize olan güvenin desteğini her zaman gösterdi. Biz de 16 yıldır Elazığ’ımıza layık olabilmek için Ak Parti iktidarı olarak elimizden gelen çabayı gösterdik. Elazığ ilimize bu güne kadar 13 milyonluk yatırım yapılmış. Bundan sonra yollarımız ile statlarımız ile hastanelerimiz ile yatırımlarımıza durmadan devam edeceğiz. Gözümüzün nuru başımızın tacı Elazığ. Bizler de Elazığ için daha çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Sarıeroğlu çocuk destek taleplerine de cevap vererek, “Yıllardır konuştuğumuz, tartıştığımız iş yerlerindeki çocuk bakım yükümlülüğündeki çocuk destek taleplerine cevap vermiş olacağız. Diğer taraftan kadınların güçlü olması Türkiye’nin güçlü olması anlamına geliyor. Kadınların mutlu olması Türkiye’nin mutlu olması anlamına geliyor. Kadınların umutlu olması Türkiye’nin gelecekten umutlu olması anlamına geliyor. Bu yüzden kadınlarımızın hem güçlü hem de mutlu olmasını sağlayacak şekilde adımlar atıyoruz. Eğitimde biliyorsunuz fırsat eşitliği, başörtüsü gibi bir sorunlar ile yıllarca mücadele ettik. Kardeşlerimiz, okul kapılarında bekletilerek, insanlık dışı, insan haklarına aykırı şeyler yaşadılar. Bütün yasakları ortadan kaldırdık. Ak Parti iktidarı döneminde, şu anda gerçek manada tüm kadınlar ötekileştirmeden, eşit şekilde yaşamaya kavuşmuş durumdalar” diye söyledi.

 

BAKAN'DAN ÇAĞRI MERKEZİ MÜJDESİ

 

Bakan Sarıeroğlu, “Çalışma hayatına girişte tüm engeller ortadan kalktı. Kamuda başörtü yasağı kaldırıldı. Diğer mesleklerde başörtüsü yasağını kaldırdık. Hamd olsun ki bütün kadınlar her alanda aktifler. Elazığ’da iş talebi var. İnşallah bu konu ile ilgili vekillerimizle birlikte paydaşlarımız ile çalışmalarımızı yapacağız. Bu sürece bundan sonra yatırımların daha çok geleceği ile ilgili süreç başlayacak. Yatırım teşvikleri ile 6. bölgeye çok önemli ivme kazandıracağız. Elazığ’daki gençlerimizi, kadınlarımızı nasıl hazırlarız? Bunun gayret içinde olacağız. Mesleki eğitim kursları da çok önemli. Bu anlamda bu kurslarımızı da daha arttıracağız. O da hayırlı olsun. Yeni bir çağrı merkezi için biliyorsunuz Çalışma Bakanlığı olarak çalışmalarımız sürüyor.  Çağrı merkezimizi de Elazığ’da açıyoruz. Yerini falan ayarlama aşamasındayız” dedi.

Toplum yararına da çalışmaların olduğunu söyleyen Sarıeroğlu,  “Kontenjanlarımızı artıracağız.  Mesleki eğitim kurslarımız da artacak. Sizlerden ricam bu kurslara kadınlar olarak katılın. İş başı eğitim ve 2-5 yaş çocukları olan kadınlarımıza 400 TL artı destek vereceğiz. Yeter ki kadınlarımız bu eğitimlere katılsın diyoruz.  Biz bütün imkânlarımızı kadınlar için seferber ederiz diyoruz. 2023 yılı için güçlü şekilde mücadele ediyoruz. Emin adımlarla bütün AK Parti olarak çalışıyoruz. Çiftçilerimiz için yeni bir anlaşma imzaladık” dedi.

Sarıeroğlu sözlerini şöyle tamamladı:  “Her kesim ile ilgili çalışmalarımız açıklayacağız. Taşeron konusunu da çözdük. Diğer konularda çalışmalarımız sürüyor. Bu değişme ve dönüşlüm sürecinde ihtiyaç ile beklenti de değişiyor. Heyecanımız ve azmimiz tam. Milletimize sevdamız tam. İnşallah milletimizin ihtiyaç duyduğu tüm çalışmaları istikrarlı şekilde yapamaya devam edeceğiz. Her şey ülkemiz için 80 milyon vatandaşımız için. Türkiye’yi 16 yılda 3 kat büyüttük. Önümüzdeki dönemlerde bu ivmeyi daha da artıracağız diyoruz. Yeter ki birliğimiz düzenimiz tam olsun. Onun dışında bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Tekrardan Kadın kolları kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başkanım benim için önemli. Ekibi ile beraber çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiler. Eksilme diye bir şey yok. Biz sayımızı artırma gayreti içindeyiz. Bu listeler mecburen tüzelde yazdığı için bu rakamlarda. İlk günkü aşk ile çalışmaya devam edeceğiz. Allah hepinizden razı olsun. 6 Bunun için tekrardan teşekkür ediyoruz. Bunun için güçlü yarınlar için çalışacağız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ