Advert

MİLLETVEKİLİ SERDAR’DAN PALU ÇIKARTMASI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MİLLETVEKİLİ SERDAR’DAN PALU ÇIKARTMASI
MİLLETVEKİLİ SERDAR’DAN PALU ÇIKARTMASI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 544 kez okundu.

 

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Palu muhtarları ve kurum müdürleriyle bir araya geldi. Serdar’ın katılımıyla Palu’da yapılan toplantıda muhtarlar talep ve sorunlarını anlattı, kurum müdürleri ise hem sorunları yanıtladı hem de yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, pazar günü soluğu Palu’da aldı. Serdar, Palu muhtarları ve kurum müdürlerinin katılımıyla koordinasyon toplantısına katıldı, sorun ve talepleri can kulağıyla dinledi.

Milletvekili Serdar, “Siyaset amacına vakıf bir toplantı değil. Bir koordinasyon toplantısı, fonksiyonel bir toplantı. Bunun ilkini iki gün önce Karakoçan’da gerçekleştirdik. Aşama aşama bütün ilçelerimizde de bir defa ya mahsus bütün kurum müdürlerimizle bu toplantıları gerçekleştireceğiz. İlk göreve seçildiğimiz günden beri arkadaşlarımıza hep şunu söyledik. Biz Elazığ’ı bütün olarak planlayacağız. İlçeleriyle birlikte bir master plan çerçevesinde programlama zamanlarını takip ederek hizmetin eşit dağılımını sağlayarak birlikte kalkınacağız” ifadelerini kullandı.

 

“PROJELERİ BİRLİKTE TAKİP EDİYORUZ”

 

Çalışmaları iş birliği içinde yürüttüklerini belirten Serdar, “Siyasetçisiyle, valisiyle, bölge müdürleriyle, kurum müdürleriyle bir eşgüdü içerisinde çalışıyoruz. Projeleri, planlamaları birlikte takip ediyoruz. Özel İdaremiz en büyük planlamaları onlar köylerde yapıyor. Seçildiğimiz günden beri bu yılın Aralık ayında Elazığ’ın bütününde, bölge müdürlüklerimizin, il müdürlüklerimizin müştereken gerek genel bütçeden, gerekse yerel seçilmişlerin çalışmalarını bir bütün olarak kamuoyu ile paylaştık. Orada slaytlarla Elazığ’ın sorunları nelerdi, nereden nereye geldik, ne çalışmalar yapıldı. Bunları aktardık. Ama 2018 planlamasını arkadaşlarımız yaparken, Yerelde müdürlükler bu çalışmayı yaparken Özel İdaremiz bu çalışmayı yaparken genel bütçede bu programlara bu yapılan çalışmalara hangi programları teklif ederiz? Bunları hangi aşamada takip ederiz? Bunları burada çalışmak ve buradan aldığımız sonuçlarla bizim burada bunların takibini yapmak anlamında bu toplantıları yapıyoruz” diye konuştu.

 

“HER İLÇEYE NASİP OLMAZ”

 

Palu-Kovancılar arasında yapılacak hastaneye dikkat çeken Serdar, “Palu-Kovancılar arasına yapılacak hastane bu her ilçeye nasip olmaz. Dolayısıyla onun müjdesini de Sağlık Müdürü verecek. Ayrıca Adliye Binası çok önemli yatırım. Bu açıdan bu hizmetleri de görmekte fayda var” diye kaydetti.

Milletvekili Serdar’ın katılımıyla Palu’da kurum müdürleri ve muhtarlarla toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, “Elazığ’da bölge müdürlerimiz, kurum müdürlerimiz, Palu için ve diğer ilçeler için gerçekten elinden geleni yapmaya çalışıyorlar. İşleri zorlaştırmadan kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Çok uyumlu bir şekilde çalışıyoruz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Sayın Vekilim öncelikle sizlerin de Elazığ Milletvekili olarak Ankara’da bizlerin elimiz ayağımızsınız. Ne zaman bir sıkıntımız olsa her zaman o sıkıntıyı çözmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Biliyorsunuz ki Palu ve Kovancılar arasına hastane yapılacak bu konuda da Sayın Vekilimizin çok büyük katkısı var” şeklinde konuştu.

Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu ise, “Sayın Vekilim ve hükümetimizden ciddi anlamda büyük destekler görüyoruz. Bir şehri imar etmek, köylerin tüm sorunlarını bir anda çözmek mümkün değil. Ama ciddi sorunların aşağı yukarı tüm sorunları çözülmüş durumdadır. Ben bu toplantının Palu ve köylerimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

 

Daha sonra Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Enver Hancı yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Hancı, “Urartu Kaya Tüneli temizliği çalışmaları devam ediyor. Palu Kaymakamı, Palu Belediyesi, İl Özel İdaresi destekleriyle devam ettirilmektedir. Ulu Cami restorasyonu devam ediyor, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2 milyon 424 bin 900 TL’ye ihale edildi. Alacalı Mescit restorasyonu tamamlandı. Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı desteği ile. Çarşı Başı Hamamı 693 bin 194.28 TL ile yine Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı destekleriyle tamamlandı” dedi.

Sorunlara yanıt ise toplantıya katılan kurum il müdürlerinden geldi. DSİ 9. Bölge Müdürü İlker Arslan, Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Özel İdare İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar, İş Kur Müdürü Abdullah Balcı ve SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer Palu’da yaptıkları, yapacakları ve devam eden çalışmaları anlattı.

 

“YOL ÇALIŞMALARINI TOPARLADIK”

 

DSİ 9. Bölge Müdürü Arslan, “Yapmış olduğumuz yol çalışmalarıyla ilgili muhtarlarımızın talepleri var, şikayetleri var. Geçen sene itibariyle yol çalışmalarını toparladık, henüz bitmiş durumda değil” ifadelerini kullandı.

Karayolları Bölge Müdürü Gülşen, “Geçen sene 35 kilometrelik Gökdere yolunun alt temel, temel ve statik kaplama işlemlerini bitirdik. Bu yıl içerisinde de ikinci katını yapacağız. Bu aslında bizim açımızdan da önemli bir eksikliğin tamamlanması idi” ifadelerini kullandı.

Orman Bölge Müdürü Polat, “7 Haziran’dan sonra aldırdığınız Gökdere Mikro Havzası'na muhtarlarımız gelmişti, değirmen istiyorlardı onu da inşallah gerçekleştireceğiz. Orada tespit edilen, Fırat Havzası kapsamında yapılabilecek ne varsa güneş enerjisinden, üzüm sıkma makinesine kadar köylerin orta noktasına seleksiyon maddesi gibi her türlü faaliyette bulunuyoruz” dedi.

 

“PROJE NİSAN AYINDA BAŞLAYACAK”

 

Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Polat, “Palu Gökdere sağlık evi ve lojmanı ödenek tahsisi yapılarak zemin ihalesi tamamlanmıştır. 2018 yatırımına alınmıştır. Palu Beyhan ASM 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve lojmanı ihalesi yapılmış ve proje Nisan ayında başlayacak” ifadelerini kullandı.

Gençlik Spor İl Müdürü Acar, “Bu hafta içerisinde arkadaşlarımız Genel Müdürlük'ten geldi. Dernek Başkanımızın söylediği gibi Gençlik Merkezi programa alındı. Yer çalışmaları tamamlandı. Biz de zemin etütlerinin yaklaşık maliyetlerine başladık. En kısa sürede de gerek Palu, gerek Karakoçan beraberinde Baskil üç tane bizim Gençlik Merkezi’nin ihalesini yapacağız önümüzdeki günlerde” şeklinde konuştu.

 

“PRİMLERİMİZ DEVLET TARAFINDAN YATIRILMAKTADIR”

 

SGK İl Müdürü Tuncer, “Söz konusu binamız 2017 yılında faaliyete geçip yaklaşık 735 metrekarelik bir alana sahip. Burada muhtar arkadaşlarım biliyorsunuz 2016 yılı Nisan ayından itibaren artık sosyal güvenlik anlamda İl Özel İdaresi Bütçesi’ne sosyal güvenlik noktasında sigorta primlerimiz devlet tarafından yatırılmaktadır” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI