Advert

AFRİN ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AFRİN ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
AFRİN ŞEHİTLERİ UNUTULMADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 486 kez okundu.

Nevriye GÜNDEM

Elazığ’da Afrin şehitleri için Hatim Duası programı düzenlendi. Düzenlenen programın akabindeTRT programcısı Betül Soysal Bozdoğan’ın “Anadolu Kadınının Tarihe Yön Veren Duruşu” isimli konferansı yoğun ilgi gördü.

Afrin şehitleri için düzenlenen dua programının ilk açılışını sözlerin en güzeli olan Kur’an-ı Kerim Tilavet’ni okumak için Mustafa Şen hoca kürsüye çıktı. Okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin akabinde Afrin’deki “Zeytin Dalı Operasyonu” için kahraman Mehmetçiklerimize dua eden Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya şunları söyledi: “Afrin’de yiğitlerimiz, evlatlarımız bu memleketin sağlık ve selameti için hain teröre karşı vatanımızı korumak için mücadele veriyor. Afrin ve değişik yerlerde mücadele veren bu yiğitlerimizi Allah’ım sen muzaffer eyle. Şehit düşen yiğitlerimizi mekânını cenneteyle ya rabbim. Yakınlarına anne ve babasına sabırlar ihsan eyle.

DUALARIMIZ VE GÖNLÜMÜZ ASKERLERLE BERABER

Tarihinde hiçbir zaman sömürge olmayan mazlum ve mağdur milletlerin daima yanında ol ve aziz eyle. El Aziz şehrimizden aziz insanların yaşadığı bu güzel şehirden ellerimizi açtık dua ediyoruz sen dualarımızı kabul eyle. SuriyeliKadınlarımızın çektiği bu zorluğu erkekler de çekiyor ama kadınlar ve çocuklar daha çok çekiyor.  Allah’ım onlara biz ensar, onlarda bize muhacir oldular. Bunu da dergahı izzetinde kabul eyle biran önce evlerine o doğup büyüdükleri vatanlarına ve topraklarına kavuşmayı nasip eyle. Bu memlekete kötülük düşünen her türlü hainlere karşı FETÖ, PKK, DAEŞ ve nice hainlere fırsat verme ya rabbim.”

BOZDOĞAN: MUTLU OLAN BİR KADIN TÜM DÜNYA’YI MUTLU EDER

Öyle bir süreci yaşıyoruz ki devlet, millet el ele diyen TRT spikeri Betül Soysal Bozdoğan şunları söyledi: “ Bazen yaşadığımız süreçlerin farkına varmayız. Askerlerimiz Afrin’de terör örgütü operasyonları yapıyor. Gönlümüz orada onlarla birlikte.Her birimiz her vakit namazda onlar için dua ediyoruz. Şehit haberleri bizleri derinden sarsıyor. Kadınlar askerlere destek olmak için kermesler düzenleyip pastalar, yemekler kimisi de örgüler örüp destek oluyor. Küçücük çocuklar bile oyuncaklarını satıp kazandıkları paralarını askerlere göndermişler. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak için. Mutlu olan bir kadın tüm Dünya’yı mutlu eder. Anadolu kadınınında dünden gelen bir yansıması sadece biz bugün burada bu refleksi ortaya koymuyoruz. Tarihsel kodlarımız, hafızamız bunları bize hatırlatıyor. 15 Temmuzda biz öyle bir şey gördük ki kadınlarda çıplak elleriyle tankın karşısın da durdular. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi. Çanakkale’de Kurtuluş Savaş’ındaNene Hatunlardan bahsederiz. Biz 15 Temmuz’da anladık ki bunların hiçbiri hikaye değil. Bunlar o kadar gerçek ki bugün 2018’debu devletin, milletin başına bir şey gelse biz anlıyoruz ki devlet, millet el ele bu muhteşem bir şey.

Değerlerimizden ve inançlarımızdan koptuğumuz zaman zayıflayıp bölünüp parçalanıyoruz. Açığımızı bekleyen düşmanlarımızınistediği noktaya geliyoruz. Türkiye yıllar sonra başka bir sosyolojiyi yaşıyor. Cumhuriyet ile birlikte yeni bir devlet anlayışı ortaya koyuldu. İdealize edilen kadın kimliği sünni ve seküler olacaktı. Eğer bu özellikleri taşıyorsanız kıymetliydiniz. Başında örtüsü olmayacak ve çalışan kadın makbuldür. Kadına bir şeyleri dayatmayalım kadın kendisi buna karar versin. Düne kadar etek boyu sınırlıydı ne uzun ne de kısa olacak. Maksimum 2 çocuk devletin böyle bir anlayışı vardı. Türkiye çok partili sisteme geçmesiyle birlikte 1960’da Almanya’ya dış göçler başladı. Sonra köylerden kente bir iç göç seli başladı. Bununla birlikte Anadolu kadınına baktığımızda ‘ben bana dayatılanı sevmiyorum’ dedi. Ben kent yaşamından eğer kız çocuğumu okula göndereceksem, başı örtülü bir şekilde okusun. Bununla birlikte çalışma hayatında kamu kuruluşlarında olacaksa burada yaşarım. Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocayı burada anmamız gerekiyor. Erbakan hoca ile birlikte farklı bir kimlik Türkiye’yi siyasi ve sosyal hayatına girmiş oldu. Türkiye’de bir dönem Türk Halk ve Türk Sanat Müziği yasaklanmış. Biz bu süreçlerden geçtik. Bize kimse bir şeyleri dayatmasın. Dinimizde de ‘2 günü aynı olan bizden değildir’ diyor. Kadın kendisini sürekli geliştirmelidir. Bir kadın mutluysa tüm aile mutludur. Mutlu olan bir kadın da tüm Dünya’yı mutlu eder” şeklinde konuştu.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ