Advert

ALPAY, İRAN HEYETİNİ AĞIRLADI

ALPAY, İRAN HEYETİNİ AĞIRLADI
ALPAY, İRAN HEYETİNİ AĞIRLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 443 kez okundu.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, 13 Mart 2018 Salı günü köklü tarih ve güçlü kültürel ilişkilerimizin bulunduğu İran Devleti’nin Savunma Bakan Yardımcısı Tuğ General Mohammed EHEDİ’ yi makamında ağırladı.
Yapılan ikili görüşmede Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, “İran’ı değerli bir dost ve bölgenin istikrarı için bir ortak olarak görmekteyiz.” dedi. ALPAY, özellikle son on beş yılda Türkiye, önemli komşusu İran ile dostça ve kardeşçe ilişkiler yürütmeye önem vermektedir ifadelerini kullandı. 
Heyetler arası görüşmede ise Bakan Yardımcısı ALPAY, ‘Yaşadığımız bölge birçok tehdite açıktır ve ayrıca bir süredir de önemli sınavlardan geçmektedir.’ dedi. Bu minvalde İran ile yürütülen ilişkilerin önemini vurgulayan Şuay ALPAY, iki ülke arasındaki diyaloğun önemine vurgu yaptı. 
Diğer taraftan Bakan Yardımcısı, yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı için, ‘ Harekatın amacı çok açık ve nettir; Amaç, sınırımıza yönelik tehditin ortadan kaldırılması ve bölgenin güvenli hale getirilmesidir.’ ifadesini kullandı. Şuay ALPAY, ‘Bu harekat, aynı zamanda Türkiye’ nin ulusal güvenliği bakımından hayati önem arz eden bu bölgede, herhangi bir terör örgütünün varlığına ve Suriye halkının iradesi hilafına seyredecek tek taraflı gündemlere rıza göstermeyeceğinin de somut bir göstergesidir.’ dedi. Bakan Yardımcısı ayrıca yürütülen harekatın terör ve teröristlerin bölgeden temizleninceye dek süreceğini belirtti ve Suriye’ nin toprak bütünlüğünün esas alınarak harekata devam edildiğinin de altını çizdi.
İkili ve heyetler arası görüşmelerin ardından, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, İran Savunma Bakan Yardımcısı onuruna ve beraberindeki heyete Merkez Orduevinde öğle yemeği verdi.
Konuk Bakan Yardımcısı ve heyeti bir takım temaslarda bulunduktan sonra ülkemizden ayrılacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9 ilde 16 sarrafı dolandırdı, Elazığ'da yakalandı
9 ilde 16 sarrafı dolandırdı, Elazığ'da yakalandı
ELAZIĞSPOR'DA KİMSE BAŞKAN ADAYI OLMADI!
ELAZIĞSPOR'DA KİMSE BAŞKAN ADAYI OLMADI!