Advert

POLAT: VATANIMIZA SONUNA KADAR SAHİBİZ

POLAT: VATANIMIZA SONUNA KADAR SAHİBİZ
POLAT: VATANIMIZA SONUNA KADAR SAHİBİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 366 kez okundu.

1919 YILINDA TIP ÖĞRENCİLERİNİN İŞGALE BAŞ KALDIRILMASI NEDENİYLE BU BAYRAMI KUTLADIKLARINI BELİRTEN POLAT:

VATANIMIZA SONUNA KADAR SAHİBİZ

İrfan ARSLAN

Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Türk Hekimleri olarak bu vatana olan aşklarının 99 yıl önce Tıp öğrencilerinin ülkemizde yaşanan işgale karşı ayaklanması ile başlattıklarını ve bunun sonsuza kadar devam edeceğini belirtti.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında yayınlamış olduğu bir mesaj ile tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Polat, “Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın temel amacının, tüm insanların daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine hizmet etmek olduğunu belirten İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, yayınlamış olduğu mesajında “ Bu gün 14 Mart 2018, tıp öğrencilerinin işgale baş kaldırışlarının 99.ncu yılı. Ezelden beri hür yaşamış milletimizin işgale boyum eğmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı ve tıbbiye öğrencilerinin yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıl dönümündeyiz. İşgale karşı bağımsızlık mücadelesinin bir diğer adıdır 14 Mart Tıp Bayramı. Bu milletin hekimleri, bu milletin yeniden dirilişi için o gün nasıl kenetlendi ise bu gün de büyük ve güçlü Türkiye idealimize her zamankinden daha çok bağlı olduğumuzu, hekimler olarak bütün dünyaya ilan ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki, biz hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatının kıymetini en iyi bilen insanlarız. Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eş değer sayan anlayışın ve inancın sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet vermek ve milletimiz için şifa sunan eller olmaktan büyük onur duymaktayız.

Bu vesile ile gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır