Advert

FORUM BEKLERKEN ÇUKUR SAHİBİ OLDUK?

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
FORUM BEKLERKEN ÇUKUR SAHİBİ OLDUK?
FORUM BEKLERKEN ÇUKUR SAHİBİ OLDUK? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1921 kez okundu.

ÖNCE YABANCI BİR FİRMANIN SONRA YERLİ BİR FİRMANIN YAPACAĞI AÇIKLANAN ANCAK HAFRİYAT ALIMININ ARDINDAN TAMAMEN DURDURULAN PROJENİN AKIBETİ BİLİNMİYOR

 

FORUM BEKLERKEN ÇUKUR SAHİBİ OLDUK?

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da yapılacağı açıklanan ancak aradan yılların geçmesine karşılık alınan hafriyatın ardından bir çukur olarak kalan Forum Elazığ projesinin akıbeti belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Elazığ’da eski çevre yolu üzerinde bulunan Forum Elazığ AVM’nin inşaatına Ağustos 2015 tarihinde başlanmıştı. Forum Elazığ AVM merkezi Eski Çevre Yolu'nun üzerinde bulunan Eski Sebze Hali'nin üzerinde yapılacaktı. Multi Gayri Menkul’de olan projeye Atlas Yatırım planlama ile Ahlatçı Grup tarafından çalışmalar başlamış ve hafriyat kaldırma çalışmaları yapılmıştı. Metrelerce yerin altına inilmiş ve hafriyat uzun süren bir çalışmanın ardından kaldırılmıştı. Ancak uzun bir süredir alışveriş merkezinin yapılacağı alanda bir çalışma yapılmıyor.

Konuyla ilgili Şubat 2017 tarihinde Ahlatçı Grup Proje Müdürü Ayhan Kocabaş açıklama yapmış, Forum Elazığ Alışveriş Merkezi'ni Elazığ’a mutlaka kazandıracaklarını söylemişti.

Elazığ’ın kalkınması ve gelişmesi açısından önem arz eden ve uzun bir süredir merakla beklenen yaklaşık 30 bin metrekarelik alan üzerine yapılması planlanan Forum Elazığ AVM’nin yapımının iptal edildiği belirtildi.

Merakla beklenen Forum Elazığ AVM’nin yapılmayacağı ve satışa çıkarılacağı iddia edilirken, satış bedeli de belirlendi. Elazığ’ın en önemli yerlerinden birinde bulunan arsa için yaklaşık 62 milyon 500 bin Lira değer biçildiği belirtilmişti.

2015 yılında yapılacağı açıklanan, 2017 yılında hafriyat alımı yapılan ancak bugün kaderi ile baş başa bırakılan ve açılan çukurdan ibaret olarak kalan Forum Elazığ projesi ile ilgili olarak bir girişim olup olmadığı merak konusu oldu. Bu arsanın satışında satışı yapan kurum ile arsayı alan firma arasında yapılan protokolde bu arsanın üzerinde yapılacak inşaat için bir sürenin bulunup bulunmadığı, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün, Elazığ Belediyesi'nin bu konuda bir yetkilerinin bulunup bulunmadığı merak konusu oldu.

Elazığ’ın dün Çevre Yolu'nda, bugün merkezinde kalan bu arsada yapılan hafriyat alanının ardından bu alanın büyük bir çukur olarak kalmasına devam mı edilecek yoksa yetkililer gerekli müdahaleyi yaparak bu alanın bir şekilde Elazığ'a kazandırılacak bir konuma getirecekler mi?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ