Advert

PORLAND'A YATIRIM DAVETİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
PORLAND'A YATIRIM DAVETİ
PORLAND'A YATIRIM DAVETİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 508 kez okundu.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ın girişimleriyle, ülkemizin marka kuruluşlarından biri olan ve üretiminin büyük kısmını ihraç eden Porland firması yatırım için Elazığ’a davet edildi. Elazığ heyetine büyük ilgi gösteren Porland kurucusu Hasan Pamukcu gelecek adına umut verdi.

 

1000 KİŞİYE İSTİHDAM VE YENİ BİR SEKTÖR FIRSATI

 

Ülkemizin önemli porselen üreticilerinden ve markalarından biri olan Porland firmasını ziyaret ederek yatırım görüşmelerinde bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kubilay, Elazığ TSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cuma Gülnar ve Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Ofisi Uzmanı Mustafa Selim Özatay Bilecek de işletme sahibi ve yöneticilerle bir araya geldi.

Görüşmeleri değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kubilay, Elazığ adına önemli bir girişimi başlatmış olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Kubilay değerlendirmesinde, “Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İdris Alan’ın ilimize yeni yatırımlar kazandırılması noktasında yapmış olduğu girişimler neticesinde alınan randevu üzerine Bilecik’e giderek işletme kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman Pamukcu ve işletme yöneticileriyle bir araya geldik. Başkanımız Sayın İdris Alan’ın yoğun iş temposu nedeniyle katılamadığı görüşmeye, FKA Uzmanı Sayın Mustafa Selim Özatay ve Odamız Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Cuma Gülnar iştirak etmişlerdir.

300 dönüm bir alan üzerinde 80 bin metre kare kapalı alanda hizmet veren Porland 1500 çalışanı ile kendi alanında ülkemizin dev firmalarından biri. Heyetimize büyük ilgi gösteren ve yarım gün ayıran Porland kurucusu Sayın Süleyman Pamukcu, davetimizi heyecanla karşılamıştır. İlk aşamada 100 dönüm bir alan üzerinde kurulacak işletmenin 500 istihdamla üretime başlayacağını ve kısa sürede işletmenin istihdam sayısının 1000’e çıkacağını söylemiştir. Elazığ’ın ulaşım imkanları, yetişmiş insan gücü ve porselen üretimi noktasında toprak kalitesinin olduğunu ifade eden Sayın Pamukcu, devlet desteklerinden istifade ederek bu yatırımı Elazığ’a yapabileceklerini ifade etmiş ve bürokrasinin kendilerine yardımcı olmasını ve önlerini açmasını talep etmiştir. Bu yatırımın ilimize kazandırılması halinde kısa sürede 1000 kişiye istihdam imkanı sağlaması ile birlikte Elazığ yeni bir sektörle tanışarak bu alanda işletmenin bir alanda çözüm ortağı olacak yeni firmaların da kurulmasına öncülük edebilecektir. İlimizin potansiyel kaynaklarının ekonomiye kazandırılması anlamında bu yatırım Elazığ için önemli bir sürecin başlangıcı olacaktır” dedi.

 

"YENİ PAZARLAR İLE ÜRETİM KAPASİTEMİZİ ARTIRMAK İSTİYORUZ"

 

Elazığ heyetini kabul eden ve üretim aşamasından, stoklamaya, paketlemeden, ar-ge çalışmalarına kadar tüm birimleri gezdirerek bilgiler veren Porland kurucusu Süleyman Pamukcu, Elazığ heyetinin ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Pamukcu, şunları söyledi: “Porland’ın temelleri 1976 yılında atılmıştır. 1992 yılında Gebze’de üretime başlanmış ve 1996 yılında ise Bilecik tesisleri kurulmuştur. Porselen üretiminin yanısıra portföyündeki üç markası (Festino, Fiamma, Porland Style), yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim kapasitesi, 20'yi aşkın mağazası ve pek çok satış noktası ile sektörde önemli bir yere sahip olan Porland, başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak dört ana kıtada 30'dan fazla ülkeye üretiminin yüzde 65'ni ihraç etmektedir.

20 yılı aşkın Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Porland, bu yöndeki çalışmalarını strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillendirmiş, bu çerçevede hedef pazarlara optimize edilmiş ürünleri, yaratıcı tasarımları, çevreci yaklaşımlarla sunmuştur. Porland, Türkiye'nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir. Firmamız büyüme süreci çerçevesinde yeni işletmeler kurma çalışmalarını da devam ettirmektedir. Bu noktada Elazığ devlet desteklerinin sağlandığı, huzurlu ve güvenli bir il. Ayrıca porselen üretimi noktasında toprak kalitesi bilenen bir bölge. Özellikle Ortadoğu ve Rusya gibi pazarlara açılma noktasında burada bir yatırım yapılabilir. Ticaret ve Sanayi Odamız öncülüğünde, bürokrasinin önümüzü açması durumunda konuyu gündemimize alabiliriz.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI