Advert

KAYAOĞLU: CANLAR MALLARLA ÖLÇÜLMEZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAYAOĞLU:  CANLAR MALLARLA ÖLÇÜLMEZ
KAYAOĞLU:  CANLAR MALLARLA ÖLÇÜLMEZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 529 kez okundu.

STK PLATFORMU DÖNEM SÖZCÜSÜ KAYAOĞLU:

CANLAR MALLARLA ÖLÇÜLMEZ

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, Elazığ eski Emniyet Müdürlüğü'nün arsası, yeni öğretmenevi ihtiyacı ve israf konularında açıklamalarda bulundu.

Kayaoğlu, Elazığ Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda Afrin’e düzenlenen Zeytin

Dalı Harekatı'ndan zafer ile çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarısını kutlayarak, “Afrin terörden temizlendi. Türk Silahlı Kuvvetlerimize minnettarız. Hasan Celal Güzel 28 Şubat’ın güzel insanlarındandı. Rahmetle anıyorum. Elazığ Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz’ın vefatının yıldönümü. Merhum Yanılmaz’a da Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Nevruz Bayramına da değinen Kayaoğlu, “ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
 

'CANLAR MALLARLA ÖLÇÜLMEZ'

 

“Canlar mallarla ölçülmez” diyen Kayaoğlu, “Eski Emniyet Müdürlüğü'nde, burada canlar verildi. Elazığ halkı büyük imtihan verdi. Bu arsanın sosyal alan olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. En azından bir alanın şehitlerimize tahsis edilmesini istiyoruz” dedi. Kayaoğlu, “Emniyet Müdürlüğü arsamız çok önemli. TOKİ o arsayı yeni Emniyet Müdürlüğü binasını yapma karşılığında almıştır. Bir takas yolu ile arsa alınmış ve yeni emniyet müdürlüğü binasını yapmıştır. Biz her şeyi yakından takip ediyoruz. Fakat şunu biliyoruz. Bazı değerler parayla ölçülmez. Biz emlakçı değiliz. Elâzığ’ın menfaatlerini düşünen insanlığın menfaatlerini düşünerek hareket eden yaklaşık 150 sivil toplum kuruluşunun sözcüsü olarak buradayız. Biz ticareti çok fazla anlamayız ama şunu iyi biliriz, canlar mallarla ölçülmez. Elazığ’da TOKİ 10 milyon metre karenin üzerinde tarlayı arsaya çevirmiş buradan para kazıyor. 3 canının kaybedildiği yerin yaşatılmasını istiyoruz. Her şey para değil. Bu arsanın mutlaka sosyal olarak kullanılmasını istiyoruz. Fakat oradaki patlamada 3 canımız ve birçok insanımız yaralanmıştı. 20 dakika gibi kısa zaman için de bütün araçlar ambulans olmuştu. Bütün vatandaşlar hasta bakıcı hemşire olmuştu” şeklinde konuştu.
 

'NE YAPMAYA ÇALIŞTIKLARINA ANLAM VEREMEDİK'

 

Kayaoğlu sözlerine şöyle devam etti: “İlk olarak bu arsa 50 milyon olarak satışa çıkarıldı.  Sonra 70 milyon olarak satışa çıkarıldı. Buna da bir anlam veremedik. Bu arsanın hiç değilse bir kısmına park yapılmasını istiyoruz. Orada teröristlerin yapmış oldukları rezillikleri görmüş, anmış, hatırlamış olurlar. Bu bölgede şehit cenazesi camimiz yok. Burada 20 dönüm kadar büyük bir caminin ve park alanının oluşmasını istiyoruz. Öyle geliyorlar ki tamamının tahsis edilmediği, en azından orada bu hainliği, gerçekleştiren vatan hainlerinin unutulmaması için bize bir kısmının tahsis edilmesini istiyoruz. Umuyoruz ki bu konu dikkate alınır.”

'ÖĞRETMENEVİ'NE KOĞUŞ SİSTEMİ YAKIŞMIYOR'

 

İlin önemli konularından birinin de Öğretmenevi olduğunu söyleyen Kayaoğlu, “Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı öğretmenevinde hala koridorlarda banyoların olmasının ilimize hiç yakışmadığını biliyoruz. Kültür Park'ın karşısında 10 dönümlük arsası olan bir yerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öğretmenevi'nin koğuş sisteminden kurtulması lazım. Burada butik bir otelin yapılmasını canı gönülden yürekten istiyoruz. Şehrin en güzel yeri olan öğretmenevi alanının kültürel bir alanda değerlendirmesini yürekten istiyoruz. Bu yerin güzelliğine gölge düşürmeye hakkımız yok” diye konuştu.

 

'ÇÖPTEKİ EKMEKLERİ GÖRÜNCE…'

 

Dünyada ve Elazığ’da israf konusuna değinen Kayaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerçekten insanlarımızın, insanlığımızın utanç kaynağı olan çöpteki ekmekleri görünce tüylerin diken diken olması mümkün değil. Kimi çöpten ekmek ararken, kimileri ambargo ile ekmeğin bile içeri girmesini engelleyen güçler altında inim inim içinde inlerken bu varlığını bu kadar müsrif bir şeklide kullanılması gerçekten bizi yaralıyor. Bir günde 542 bin ton buğdayı israf ediyoruz.  Kurak geçen bu mevsimlerde bu kadar israf insanı derinden etkiliyor. Günde 5 milyar 18 milyon  israf oluyor. İsraf denince sadece ekmek değil. Bizim alım gücümüz olabilir. Alabilirsiniz fakat bunun bir de insani boyutu var. Yazlıklar olsun bize israfın önüne geçemiyorsak. Sizin hakkınız helal olabilir. Çöplük alanındaki israfın boyutuna. İnsanın içi acıyor. Vicdanı acıyor. Buna tahammül etmek insanı derinden üzüyor. Çöp kovasının içleri meyve sebze dolu. Bunların yetişmesi için ne kadar büyük gayret işliyoruz. Geleceğimiz yanmasın diyoruz. Suyumuza sahip çıkalım. Bir damla suya sahip çıkalım. Çünkü su hayattır. Bu yıl ülke geneline hasat verimsiz geçti. Çünkü çölleşmeye doğru gidilen bu dönemde bir gün Allah korusun o sıkıntıları biz yaşayabiliriz. Akarsuyun kenarında dahi olsak suyu israf etmeyelim.

 

ZAMAN VE İNSAN İSRAF EDİLMEMELİ

 

Biz israfın bu kadar yağmalandığı bir dönemde en büyük israfın zaman israfı olduğunu düşünüyoruz. Bunun bir an evvel bitirilmesi lazım. İnsan israfından kaçınmamız lazım. Bu ülke bizim. Kamuda, ekonomide, gıdada, turizmde, doğal kaynaklarda, yargıda, ulaşımda, eğitimde israfa hayır diyoruz. Yanlış attığımız her adım ile kaynaklarımız ve değerlerimiz bir bir tükenecek. Bu sıkıntılı günler gelmeden şu insanlığın iyi değerlendirilmesini istiyoruz. Mutlaka ve mutlaka israfın önüne geçmeliyiz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU