Advert

2 BİN ELAZIĞLIYA İŞ İMKANI

2 BİN ELAZIĞLIYA İŞ İMKANI
2 BİN ELAZIĞLIYA İŞ İMKANI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1327 kez okundu.

Elazığ’da inşaatı devam eden tekstil fabrikası tamamlandığında 2 bin kişiyi istihdam edecek. Fabrikanın ilk etabı 5 Nisan tarihinde açılacak.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde şehrin istihdam oranına önemli bir katkı sağlayacak fabrikanın yapım çalışması devam ediyor. Tekstil alanında Elazığ’daki önemli yatırımlardan biri olacak olan SMM Tekstil Fabrikası’nın yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

 

Fabrika tamamlandığında 2 bin Elazığlı istihdam edebilecek. Çalışmaları süren fabrikanın ilk etabı ise yakın bir tarihte açılacak. Fabrika yetkilileri ilk etabın açılış tarihi olarak 5 Nisan tarihini gösterirken, diğer etaplar da tamamlandıkça kısa süre içerisinde hizmete girecek.

 

VALİ KALDIRIM FABRİKAYI İNCELEDİ

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da fabrikayı ziyaret etti. Vali Kaldırım’a Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk de eşlik etti. Fabrikada incelemelerde bulunan Kaldırım, fabrika müdürü Halil Toppınar'dan bilgi aldı. Fabrikayla ilgili açıklama yapan Kaldırım, “İnşaatı devam eden ve tam kapasite faaliyete geçtiğinde ilimize 2 bin kişiyi aşkın istihdam sağlayacak olan SMM Tekstil yatırımını yerinde inceledik. İlk etabı 5 Nisan’da açılacak olan bu önemli yatırım ilimize hayırlı olsun” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X