Advert

250 KONUT İHALE EDİLDİ

250 KONUT İHALE EDİLDİ
250 KONUT İHALE EDİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1367 kez okundu.

ELAZIĞ’DA İLK KEZ KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA ÇALIŞMA YAPILACAK

250 KONUT İHALE EDİLDİ

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da uzun bir süredir gündemde bulunan Kentsel Dönüşüm kapsamında ilk çalışma Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılacak. Yaklaşık 3 yıldır süren çalışmalar sonucunda Cumhuriyet Mahallesi'nde 250 konutluk bir çalışma için ihale yapıldığı ve yakında inşaat çalışmalarına başlanacağı açıklandı.

Elazığ'da 5 mahallede yapılan çalışmalar sonucunda bu mahallelerin bina durumu tespitinin yapıldığını belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, “Biz Müdürlük olarak ilimizde yapılan çalışmalar kapsamında 5 mahalledeki çalışmalarımızı tamamladık. Bu mahallelerden ikisini ki bunlar Sürsürü ve Cumhuriyet mahalleleri, Belediye’ye devrettik. Bu iki mahalledeki çalışmalar artık Elazığ Belediyesi tarafından sürdürülüyor. Diğer üç mahallede ise çalışmaları biz takip ediyoruz. Bu üç mahalledeki konutların yapılan karot değerlendirmeleri sonucunda binaların durumu risk teşkil ediyor ise 18 ay boyunca ayda 755 TL kira yardımı yaparak bu binaların yıkılması ve yeniden yapılmasına onay veriyoruz. Ancak kentsel dönüşüm kapsamındaki yetkinin verildiği Sürsürü ve Cumhuriyet mahallelerindeki çalışmalar Elazığ Belediyesi'nin sorumluluğunda devam ediyor” dedi.

Elazığ Belediyesi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında bulunan Beyaz ve Sarı Evler bölgesindeki çalışmalarını tamamladığı, hak sahipleri ile yapılan görüşmelerin tamamlandığı ve sonuçta ihalenin yapıldığı belirlendi.

İhalesi yapılan konutların yıkımına ve yeni inşaatların yapımına yakın bir zaman içinde başlanacağı da belirtildi. Başlanacak çalışma kapsamında 250 konutun yapılacağı ve hak sahiplerine teslim edileceği kaydedildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X