Advert

DSİ 9. BÖLGE’DEN ‘SULAMA KANALLARINA GİRMEYİN’ UYARISI

DSİ 9. BÖLGE’DEN ‘SULAMA KANALLARINA GİRMEYİN’ UYARISI
DSİ 9. BÖLGE’DEN ‘SULAMA KANALLARINA GİRMEYİN’ UYARISI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 439 kez okundu.

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü 91. Şube Müdürlüğü tarafından sulama kanallarına girilmemesi konusunda uyarı açıklaması yapıldı.

Açıklamada, şu bilgiler verildi: “Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanında işletmeye açılan sulama, baraj, gölet ve servis yolları gibi tesislerin inşa edildiği yıllarda yerleşimin olmadığı ancak, zaman içerisinde nüfusun yoğunlaştığı bölgelerde Baraj, Gölet, kanal ve depolama tesislerinde akan ya da durağan su kütleleri ile tesislerin işletme ve bakımı için kullanılan servis yollarının maksatları haricinde kullanılması bölge halkının can ve mal güvenliği açısından risk oluşturmaktadır.

Ayrıca Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan baraj, gölet, taşkın ve sulama kanallarına; ilgili kurumlar (valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, sulama birlikleri, köy veya mahalle muhtarlıkları) vasıtası ile hiçbir şekilde suya girilmemesi gerektiği, suya girmenin can kayıplarına sebep olabileceği vurgulanarak Valilik tarafından alınan, DSİ tesislerinde suya girmenin emre aykırı davranış olarak belirlendiği ve uymayanlar hakkında idari yaptırım cezası uygulanacağı hususundaki ekte sunulan Baraj, Gölet, Regülatör, Kanal ve Akarsularda Boğulma Olaylarının Önlenmesi Hakkında Genelge, yerel radyo ve televizyon kanalları ile köy muhtarlıkları, belediyeler, okullar ve camilerde yer âlân iletişim imkânları kullanılarak halka duyurulması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN DÖNMEZ'İN ELAZIĞ PROGRAMI İPTAL...
BAKAN DÖNMEZ'İN ELAZIĞ PROGRAMI İPTAL...