Advert

ÇİFTÇİLER DİYARBAKIR TARIM FUARI'NA KATILDI

ÇİFTÇİLER DİYARBAKIR TARIM FUARI'NA KATILDI
ÇİFTÇİLER DİYARBAKIR TARIM FUARI'NA KATILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 337 kez okundu.

Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 9. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'na teknik gezi düzenlendi.

Teknik geziye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş, Keban İlçe Tarım Müdürü Ziyaddin Seçkin,  Kovancılar Ziraat Odası Başkanı İzzet Demiral, teknik personel ve 65 çiftçi katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Karahan, yaptığı açıklamada, "Dört gün sürecek olan Tarım Fuarı'na Kovancılar ilçesi başta olmak üzere bütün ilçelerimizden katılım olacak. Çiftçilerimiz, Diyarbakır 9. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'na yapılan teknik gezi ile tarım ve hayvancılık sektördeki gelişmeleri, makine ve teçhizatları yakından inceleyerek, ilgili teknik elemanlara soru soracak, katılımcı kuruluş ve firma yetkililerinden bilgi alacaklar. Üreticilerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Teknik geziye katılan çiftçilerden Vasfi Berber ise, tarım ve hayvancılık alanındaki teknolojiyi yerinde görme fırsatı buldukları için kendilerine bu imkanı sağlayan başta İl Müdürü Turan Karahan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Berber, fuardaki tarımsal gelişmeleri yakından takip ederek kendi üretim faaliyetlerinde uygulayacaklarını söyledi.  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu