Advert

RÖLYEF VE FİLOGRAFİ SERGİSİ, ELAZIĞLILARI BEKLİYOR

RÖLYEF VE FİLOGRAFİ SERGİSİ, ELAZIĞLILARI BEKLİYOR
RÖLYEF VE FİLOGRAFİ SERGİSİ, ELAZIĞLILARI BEKLİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 752 kez okundu.

Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kadınların yaptığı rölyef ve filografi sergisi Park 23 AVM’de açıldı.

“Birbirinden güzel ürünler kadınların elinden şekillenerek ortaya çıktı” ifadelerini kullanan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Atıcı yaptığı konuşmada, “Birbirinden çok değerli ürünler hünerli kadınlarımızın elinde şekillenerek çok güzel tablolar, eserler ortaya çıktı. Burada iki sanat dalında ürünlerimizi ortaya koyduk. Biri filografi diğeri kağıt rölyef. Kağıt rölyef kağıtların en az 3, en fazla 10 kat üst üste konulup değişik tekniklerle ortaya çıkan bir ürün. Filografi ise Avrupalıların stingaf dedikleri özellikle terapi merkezlerinde kullanılan gerçekten insanları farklı bir dünyaya alıp götüren ve dinlendiren bir sanat dalı. Ben emek veren tüm usta öğreticilerime ve kursiyerlerine, bizleri yalnız bırakmayan AK Parti Kadın Kolları Başkanımıza, değerli protokol üyelerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Sergimiz 3 gün sürecek” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur ise tüm Elazığlıları sergiye davet etti. Başkan Çopur, “Halk Eğitim Müdürlüğümüzün hanımlara yönelik iki usta öğreticinin yapmış olduğu sergiyi gezdik. Birbirinden kıymetli, güzel bir çalışma. Filografi ve kağıt rölyef üzerine yapılan bir sergi. Hepsi çok güzel, anlamlı. Hanımların emeklerine sağlık. Halkımız burayı gelip gezsinler” dedi.

Öğretmen Sibel Nacar ve kursiyer Hülya Erdoğan da rölyef ve filografi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmen Nacar yaptığı konuşmada, “20 kişilik öğrencimizle bu sergiyi gerçekleştirdik. Bu sergiyi hazırlamakta öğrencilerimizin çok büyük emekleri var. Eylül ayında kurslarımız başlıyor Haziran ayına kadar devam ediyor” dedi.

Kursiyer Hülya Erdoğan da, “Filografi teller ve çivilerin aşkı diye de adlandırılıyor. İki malzeme ile çok değişik, farklı şeyler üretebiliyorsunuz. Kendi hayal gücünüzü katabiliyorsunuz. Eski bilgilerinizi tekrarlayabiliyorsunuz” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X