Advert

ATAŞ: GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM

ATAŞ:  GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM
ATAŞ:  GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1156 kez okundu.

5 DÖNEM ENCÜMEN ÜYELİĞİ YAPAN VE BELEDİYENİN HİZMETLER NOKTASINDA ALTIN DÖNEMİNİ YAŞADIĞINI BELİRTEN ATAŞ:

GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM

 

İrfan ARSLAN

Elazığ siyasetindeki önemli isimlerden biri olan Mehmet Ali Ataş, 25 yıllık siyasi hayatı içinde yaşadığı deneyim ve elde ettiği tecrübelerle hizmet ettiğini söyledi. 5 dönemdir belediye encümenliği görevine seçilmesinin kendisine önemli sorumluluklar yüklediğini belirten Mehmet Ali Ataş, “25 yıllık siyasi hayatım içinde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti saflarında siyaset yaptım. Bugüne kadarki siyasi hayatımda bana yön veren ilk isim Ahmet Cemil Tunç oldu. Elde ettiğim birikimlerle ilimize ve ülkemize faydalı olmanın çabasında oldum” dedi.

Elazığ Belediyesi'nin bu dönem altın çağını yaşadığını belirten Ataş, şunları söyledi: “Bugünkü Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Belediye'yi 70 milyon Dolar borç ile teslim aldı. Görev süresi içinde Fethi Sekin ve Cip mesire alanları, Kültür Park, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, Güney İmar Yolu, Orduevi Çok Katlı Alt Üst Geçit Projesi, Hayvan Hastanesi, Hamzabey Barajı, Çöpten Enerji Üretim Tesisleri, Elbüs, 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu, Hayır Çarşısı, Şorşor Deresi Islah Projesi, Oto Galericiler Sitesi, Bosna Hersek Bulvarı Alt Geçit, Cahit Dalokay Bulvarı Alt Geçit Projesi gibi çok önemli yatırımlar yaptığını, bu dönem içinde ilimizde rekor sayılacak asfalt serimi (6 milyon 591 m2) yaptığını görüyoruz. Bütün bu hizmetleri yaparken Elazığ Belediyesi'nin borcu da 30 milyon Dolar'a düşmüştür. Bir yandan hizmet artarken diğer yandan borç düşüyor. Elazığ Belediyesi'nde disiplin sağlanıyor. Bunları yapabilmek gerçekten bilgi ve birikim gerektirir. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ülkemizin en iyi belediye başkanıdır ve ilimiz adına bir şanstır."

 

'VERGİ BORCU BULUNMUYOR'

 

Elazığ Belediyesi'nin bir yandan yatırım yapan, diğer yandan borcunu ödeyen bir belediye olduğunun en önemli göstergesinin ülke genelinde vergi borcu bulunmayan tek belediye olduğunu belirten Ataş, “Hizmet yaparken Elazığ Belediyesi'nin gelişmesini sağlayan bir anlayış bizleri mutlu etmektedir. Yatırım yapacaksın, araç parkını genişleteceksin, asfalt seriminde rekor kıracaksın ve vergi borcun olmayacak. Belediye çalışanları maaşlarını gününde alacak. Cenaze hizmetleri takdir kazanacak. Bütün bunları yaparken yaptığın çalışmalardan yetinmeyecek yeni projeler üretip bunları ilimize kazandırmanın çabasında olacaksın. Bu hizmetleri yaparken, ülkemize belediyecilik alanında yeni bir soluk getiren RP anlayışını eksiz uygulayacaksın. Mücahit Yanılmaz gerçekten örnek alınması gereken bir belediyecilik uygulaması yapmaktadır” dedi.

 

'EN KALBİ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM'

 

Elazığ Belediyesi'nde 5 dönemdir encümenlik makamına hizmet etmesini sağlayan Meclis üyelerine, AK Parti İl Başkanı'na ve kendisini bu göreve teklif eden arkadaşlarına teşekkür eden Ataş, “Benim için bu görevi yapmak, beni bu göreve layık görenlerin teveccühüdür. En kalbi duygularımla bu göreve layık görenlere ve beni seçenlere teşekkür ediyorum. Edindiğim deneyim ve kazandığım tecrübe ile bu görevi yapmanın çabasında olmaya devam edeceğim. Hepimizin ortak amacı ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşamasına katkı vermek. Bu anlayışla yaptığımız çalışmalar sonucunda 3 yıl içinde Elazığ ülke genelinde yaşanabilir iller sıralamasında 49. sıradan 19. sıraya yükselmiştir. İnşallah yapacaklarımız ile daha iyi bir yere gelecektir” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X