Advert

SEFERBERLİKTE GELİNEN SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

SEFERBERLİKTE GELİNEN SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ
SEFERBERLİKTE GELİNEN SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 314 kez okundu.

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, düzenlediği toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliğinde gelinen son noktayı değerlendirdi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Mili Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi yetkilileriyle bir araya geldi. Toplantının gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği vardı. Toplantıda okuma yazma kurslarına katılanların durumu, ilçelerde seferberlikle ilgili gelinen son nokta yetkililer tarafından anlatıldı.

 

EN BAŞARILI İLÇE BASKİL, EN BAŞARISIZ İLÇE AĞIN

 

Toplantıda, “Bakanlığımız okuma yazma bilmeyen kişi sayısını gönderdi. İlimize baktığımızda 24 bin 151 kişinin ilimizde okumadığı bildirildi. Saha ziyaretleri yaptığımızda bu 24 bin 151 kişinin 11 bin 641 kişisine ulaştık. Ulaştığımız oran ise yüzde 48.2. Daha ulaşamadığımız yüzde 51.8’lik bir payın olduğunu söyleyebiliriz. Her ilçede çalışmalarımızın devam ettiği ama en kötü tespitin olduğu, en başarısız ilçemiz yüzde 37.7’yle Ağın gözüküyor. En iyi tespitin yapıldığı ilçe de yüzde 86,58’le Baskil ilçesi görünüyor” denildi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu