Advert

“ELAZIĞ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

“ELAZIĞ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ”
“ELAZIĞ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ” İRFAN ARSLAN
Bu içerik 308 kez okundu.

Harput’un UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık da bir araya geldiği Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a Harput’un UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesi konusunu aktardı. Bakan Kurtulmuş ise “Elazığ için bakanlık olarak gerekli desteği vereceğiz” dedi.

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı ile Elazığ Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve Kültür Bakanlığı tarafından yürütülen Harput’un UNESCO dünya mirası geçici listesine alınması konusunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Harput'un Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı’nın Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için çalışma yürüten Kültür Bakanlığı, nisan ayının sonunda geçici listeye önereceği kültür miraslarını açıklayacak ve aralarında Elazığ’ın dosyasının da bulunduğu dokümanları Fransa’nın başkenti Paris'te merkezi bulunan UNESCO'ya gönderecek.

Konuyla ilgili en yetkili ağızlardan biri olan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan Elazığ’a destek sözü geldi. TRT Haber’de yayınlanan Anadolu Soruyor programının bu haftaki konuğu Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş oldu. Bakan Kurtulmuş canlı yayın sonrası Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık ile birlikte bir süre Elazığ’la ilgili sohbet etti. Kurtulmuş, Elazığ’ın kendileri için özel ve önemli bir şehir olduğunu söyleyerek, “Elazığ’ı çok seviyoruz. Bizim için oldukça önemli bir şehir. Harput için yapılan çalışmalardan da haberim oldu. Bu konuda bakanlık olarak üzerimize bir şey düşerse gereken desteği vereceğiz. Harput’un UNESCO listesine girmesi için gereken desteği vereceğiz” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu