Advert

ALBAYRAK: YETKİ BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU GELİYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ALBAYRAK:  YETKİ BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU GELİYOR
ALBAYRAK:  YETKİ BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU GELİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 528 kez okundu.

ELAZIĞ EMLAKÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI HAKAN ALBAYRAK:

YETKİ BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU GELİYOR

 

İzzet TUMAY

Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Hakan Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 30 Ekim 2017'de görüşe açtığı yönetmelik taslağında sona gelindiğini, emlakçılık yapacak kişilerin bakanlıktan ‘yetki belgesi’ alınmasının zorunlu hale geleceğini söyledi.

Bu uygulama sayesinde emlak sektöründe hem alıcı hem de satıcıların mağdur olmasının önüne geçileceğini, 5 yıl geçerli olacak yetki belgesinin, her bir işletme için ayrı ayrı düzenleneceğini ve devredilemeyeceğini belirten Albayrak, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı ‘özel’ açıklamada, şunları söyledi: “Camiamızı yakından ilgilendiren bu gelişme inşallah yine camiamız için hayırlara vesile olur. Bu gelişme ile birlikte; emlak piyasasına yeni bir düzenleme geliyor diyebiliriz.

 

YETKİ BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU

 

Buna göre Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da emlakçılık yapacak kişilerin bakanlıktan ‘yetki belgesi’ alması zorunlu hale gelmiş olacak. Tabi bu konuyla ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 30 Ekim 2017'de görüşe açtığı yönetmelik taslağında sona gelindi. Emlakçılık yapacak kişilerin bakanlıktan 'yetki belgesi' alması zorunlu hale gelmiş olacak. Bu konuyla ilgili bakanlık nezdinde edindiğimiz bilgilere göre 5 yıl geçerli olacak yetki belgesi, her bir işletme için ayrı ayrı düzenlenecek ve devredilemeyecek. Emlakçıların mesleki yeterliliğinin, işletmelerin fiziki alanlarına ilişkin standart getirilmesinin, emlakçı komisyon oranlarının belirlenmesinin, ekspertiz raporlarının alınmasında düzenlemelerin yapılacak olmasının bir çok fayda getireceğine inanıyoruz. Bu sayede emlak alışverişlerinde alıcı ve satıcıların mağdur olmasının önüne geçilmiş olacak. Sektörümüzde yaşanacak bu yeniliklerin başta ülkemize, Elazığımıza ve camiamıza hayırlı olacağı inancındayım.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi