Advert

FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ YENİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ YENİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI
FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ YENİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 721 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ’da görev yapan yerel medyanın temsilcilerinin bir araya gelerek kurdukları, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni hizmet binasının açılışı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın katılımıyla yapıldı.

İcadiye Mahallesi Kuyulu Sokak, Doğu Otopark 6’ncı katta bulunan hizmet binası dün yapılan açılışla hizmete başladı. Açılışa Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, siyasi parti il başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem açılışa gelen misafirleri kapıda karşıladı. Açılış öncesi konuşma yapan FHGC Başkanı Erdem, açılışa katılan misafirlere teşekkür ederek, “30 yıllık bir mazisi olan cemiyetimiz köklü bir geçmişe sahiptir. Geçmişte cemiyete emek veren ve bu bayrağı bize devreden tüm üyelerimiz rahat olsunlar emanet edilen bu bayrağı en yukarılara taşımak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Cemiyetimizin yeni mekanının açılışını yapıyoruz. Hedefimiz ilerleyen yıllarda cemiyetimize ait mülkler alarak daha konforlu hizmet etmektir. Bu şehirdeki tüm paydaşlarımızın daha güzel bir cemiyet için destek olacaklarından şüphemiz yoktur. Cemiyetimizin yeni mekanının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Elâzığ kadim bir kültürün ve medeniyetin olduğu, şairlerin, yazarların ve musikinin olduğu bir merkez. Böyle bir merkezdeki yerel gazetelerin, medyanın, televizyonların diğer illere oranla daha yaygın, doyurucu ve günlük haber akışının olduğunu görüyoruz. Medya sektörü içerisinde yer alan kişilerin bir cemiyet adı altında bir araya gelmiş olması ve böyle uzun yıllardan beri devam eden bir cemiyetin olması elbette ki çok önemli. Cemiyetin ilk kurucularından olan Mehmet Topal beye teşekkür ediyorum. Yeni bir kongre ile başkanlığa gelen Semih Erdem’e ve ekibine de yeni adreslerinde başarılar diliyorum. Yeni mekanlarının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yerel medya ne kadar güçlüyse o şehir o kadar güçlüdür” ifadelerini kullandı.

Elazığ Milletvekili Metin Bulut hem cemiyetin yeni yönetiminin hem de cemiyetin yeni mekanının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, “Cemiyetin 30 yıldır devam etmesi aslında ciddi bir tecrübeyi işaret ediyor. Semih başkanıma ve ekibine başarılar diliyorum. Organize olmuş en küçük yapılar organize olmamış en büyük yapılardan daha etkilidir” diye konuştu.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetinin 30 yıllık köklü ve önemli bir kuruluş olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Sadece ilimizde değil bulunduğu coğrafyada önemli işlevleri olan bir cemiyetimiz. Hem kendilerine yeni mekanlarının hayırlı olmasını diliyor hem de kurucu başkan başta olmak üzere emeği geçen yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni yönetim yeni göreve geldi. İlimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Elazığ tarihi bakiyesi olan, dinamikleri sağlam, insanı sağlam hamuru sağlam ve mayası sağlam bir şehir. Elazığ ülkemizde ön plana çıkmış parmakla sayabileceğimiz iller arasındadır. Bulunduğu coğrafyada böyle bir ilin olması farklı bir anlam katıyor. Elazığ birlik ve beraberlik içerisinde tüm toplumsal katman, kurum ve kuruluşlarıyla, basınıyla en iyi şekilde temsil ediliyor. Bu açıdan ne kadar gurur duyarsak azdır. Günümüzde basın önemli bir güç. Basın sektörünün, iyi değerlendirildiği zaman özellikle şehirlerin gelişmesi, kalkınması, doğru yönlendirilmesi ve tanıtımında çok güçlü ve etkili bir güç olduğunu görüyoruz. Bu yeni mekanın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İlimize katkı vereceğine eminim. Semih beyi ve ekibini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Mehmet Topal ise konuşmasında, “Cemiyeti 21 Nisan 1988 yılında ilimizde görev yapan gazeteci arkadaşımızla birlikte kurduk. Cemiyeti kurduktan sonra çok sıkıntılı süreçlerden geçtik. İnsan azmedince başaramayacağı bir şey yoktur. Bölgede var olan üç büyük cemiyetten biriyiz. 4 ilde görev yapan gazeteciler cemiyetimize bağlılar. Malatya, Tunceli, Bingöl ve Muş illerimizden cemiyetimizde yer alan arkadaşlarımız var. Cemiyetin çatısı altına hiçbir zaman hiçbir ideolojiyi sokmadık. Elazığ’ı daha ileriye taşımak için çalıştık. Bu şehre sahip çıkmak amacında olduk. İnşallah bundan sonrada cemiyetimizin çalışmaları bu yönde olacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, medyanın önemli bir güç olduğuna değinerek şunları söyledi: “Basının toplumu yönlendirmede ve doğruları topluma anlatmada önemli bir rolü var. O nedenle bütün basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hem bölgemiz hem de şehrimiz adına güzel işlere imza atan cemiyetimize yeni yönetimi ve yeni mekanı hayırlı olsun.”

Açılış töreni cemiyetin yeni mekanının kurdelesi kesildikten sonra sona erdi.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi