Advert

ALO 170 ÇAĞRI MERKEZİNE ALINANLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ?

ALO 170 ÇAĞRI MERKEZİNE ALINANLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ?
ALO 170 ÇAĞRI MERKEZİNE ALINANLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 761 kez okundu.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, büyük uğraşlar sonrasında Elazığ’a kazandırılan Alo 170 çağrı merkezine alınan 150 kişinin hangi kriterlere göre işe alındıklarını bilmediklerini ifade ederek, “İşe alınanlar aleni ve şeffaf olmadan tabiri caizse el altından yapılmış olup, konunun muhatabı kesinlikle biz değiliz” dedi.

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Çoban, Alo 170 çağrı merkeziyle ilgili her gün onlarca telefon aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Kamuoyunun çok yakından bildiği gibi merkezimiz tarafından uzun mücadele sonucunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız tarafından Elazığ’a kazandırılan Alo 170 çağrı merkezi, kısa bir süre önce ilimizde siyasi polemiklere sahne olmuştu. Biz bu polemiklere girmeyerek ‘kazanan Elazığ olmuştur’ felsefesiyle amacımızın üzüm yemek olduğunu duruşumuzla göstermiştik.

Ancak bu merkeze iş için müracaat eden onlarca vatandaşımız, özellikle son 20 günlük süreç içerisinde bize başvurarak sanki alımları bizim üzerimizden yapılmış gibi, süreci sormakta ve işe alınanların hangi kriterlerle seçildiğini sormaktadırlar. Alo 170 çağrı merkezinin Elazığ’a kazandırılmasını noktasında süreci bizim başlattığımız, bu yatırımın tüm aşamalarını bizim takip ettiğimiz doğrudur. Ancak, işe alım noktasında süreç aleni ve şeffaf olmadan tabiri caizse el altından yürütülmüş ve bizim bilgimiz ve tasarrufumuz dışında gerçekleşmiştir.

Tüm halkımızın süreci böyle bilmesini istiyorum. Biz bu merkezde herkese eşit mesafede durulması, siyasi görüşü, inancı, etnik kökeni, doğum yeri ve torpil olmaksızın sürecin işlemesinden yanayız.

Yine bilindiği gibi Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Elazığ’a kazandırılan Vodafone Çağrı Merkezi'nde çalışanların siyasi ya da cinsiyet ayrımına bakılmamış, binlerce Elazığ çocuğu burada istihdam edilmiş ve hala da çalışmaya devam etmektedirler.

Ancak, Alo 170 çağrı merkezini binbir umutla Elazığ’a açılmasını bekleyen gençlerimiz hayal kırıklığına uğramışlardır. İşe alımları yapan şirket, nereden aldığını bilmediğimiz 150 kişilik bir listeyi çağırmış ve görüşmeleri neticesinde 150 kişiye iş başı yaptırmıştır

Elbette ki o 150 kişi de bu şehirde yaşayan gençlerimizden oluşmuştur. Ancak yöntem doğru değildir. İş-Kur üzerinden ilana çıkılmalı isteklilerin müracaatları alınmalı ve bu işi yapabilecek kapasitede tecrübeli kişilerden oluşan iyi bir ekiple çağrı merkezi faaliyete geçmeliydi.

Kamuoyunda oluşan, Alo 170 Çağrı Merkezine eleman alımı ile ilgili beklentiler, bu açıklamayı yapmamızı zorunlu hale getirmiştir. İşe alınan 150 kişinin kim olduğu, kimlerden listenin alındığı ve işe nasıl yerleştirildiği kamuoyu tarafından merak edilmektedir.

Bu açıklama ile birlikte, konunun muhatabının biz olmadığımızı, alınan kişilerle herhangi bir bağımızın olmadığını bildirir kamuoyuna saygılar sunarız.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X