Advert

İHH YETİM BİRİMİ'NDEN PALU’DA ETKİNLİK

İHH YETİM BİRİMİ'NDEN PALU’DA ETKİNLİK
İHH YETİM BİRİMİ'NDEN PALU’DA ETKİNLİK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 268 kez okundu.

İHH Yetim Birimi tarafından düzenlenen bir programla yetim çocuklar ve aileleri Palu’da gönüllerince bir gün geçirdiler, uçurtma uçurup tarihi yerleri gezdiler.

Palu Kaymakamlığı ve Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönülleri Derneği'nin yürüttüğü “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesi kapsamında Palu’nun bu haftaki misafirleri İHH Yetim Birimi'ne mensup yetim çocuklar ve aileleri oldu. Keyifli bir tren yolculuğu ile Palu’ya ulaşan yetim çocuklar ve aileleri ikramların ardından gönüllerince eğlenip oyunlar oynadılar, düzenlenen uçurtma şenliğinde keyifli anlar yaşadılar. Palu’nun binlerce yıllık tarihi ve turistik yerlerini de gezen çocuklar ve ailelerine tarihi yerler hakkında bilgiler verildi.

Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, İHH Yetim Birimi tarafından düzenlenen bir programla 185 yetim çocuğu ve ailelerini Palu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç ise yetim çocukları Palu’da ağırlayan Palu Kaymakamı ve Palu Tanıtma Kalkınma Eğitim Gönüllüleri Derneği'ne teşekkür etti.

İHH Gönüllüsü Avukat Murat Erdoğan da gerçekleştirilen gezide yetim çocukların devletin güler yüzünü yakında gördüklerini ve medeniyetler beşiği Palu’yu tanıdıklarını söyledi.

Palu Tanıtma Kalkınma Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan da Palu Kaymakamlığı ile birlikte istişareler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın koordinesinde düzenledikleri “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesinin yedinci aktivitesinde olduklarını, yetim çocukların şenliğe katıldığı için çok mutlu ve sevinçli olduğunu kaydetti.

Ak Parti Palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım da “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesinin temel amacının Palu’nun tanıtımına katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekledi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu