Advert

UFKA YOLCULUK 6. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
UFKA YOLCULUK 6. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI
UFKA YOLCULUK 6. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 496 kez okundu.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Elazığ’da da Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması yapıldı. Yarışmaya Elâzığ’dan 3 bin 75 kişi başvurdu.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Elâzığ’da da ufka yolculuk 6. bilgi ve kültür yarışması yapıldı. Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nı Elâzığ’da Elçed Derneği organize etti. Konu hakkında açıklama yapan Elçed Dernek Başkanı Gürkan Öztürk, yarışmaya yazılı sınava girenler illerde belirlenen okullarda; online sistem üzerinden sınava tabi tutuldu” dedi. Öztürk, ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ teması ile uluslararası çapta düzenlenen ve konusu ‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından 700 bine yakın kişinin başvurduğunu, bu sayının Elazığ ise 3 bin 75 kişi olduğunu söyledi. 81 il 1000’e yakın ilçe ve 60 ülkede yarışmanın yapıldığını belirten Öztürk, yarışmacıların yaşlarına göre belirlenmiş 11 ayrı kategoride yarışmaya katıldıklarını, ayrıca Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde yapıldığını belirtti. Elazığ’ da 12 okul ve 5 cezaevinde sınavların gerçekleştirildiğini söyleyen Öztürk, 100'den fazla gönüllü gözetmenler eşliğinde yapılan yarışmanın artık bir marka haline geldiğini söyledi. Öztürk, Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın gayesi okuma alışkanlığının artmasını sağlamak; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak; Kur’an-ı Kerim ve sünnetin öğrenilmesini ve buna uygun yaşanmasını; dinimizin güvenilir kaynaklardan daha doğru anlaşılmasına ve anlatılmasına destek olmak olduğunu belirtti. Yarışmada dereceye girenlere umre, para ödülü, bilgisayar ile çeşitli ödüller verilecek. Ayrıca, yarışmada dereceye girenlere, yaşadıkları illerde yarışmayı organize eden proje ortakları tarafından da çeşitli ödüller takdim edilecek. Sınav sonuçları 1 Mayıs Salı günü Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da yapılacak ödül töreninde açıklanacak. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI