Advert

YEM BİTKİLERİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
YEM BİTKİLERİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
YEM BİTKİLERİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ MÜRACAATLARI BAŞLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 508 kez okundu.

Ülkemiz genelinde Kaliteli Kaba Yem açığını kapatmak amacıyla Bakanlar Kurulu Kararı gereğince “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılması” kapsamında Yem Bitkileri Üretimi Destekleme Ödemesi yapılacağı belirtildi.  Elazığ Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Yem Bitkileri üretimi yapan çiftçilerimizin üretim bilgilerini parsel bazlı olarak doldurup 2018 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını yaptıktan sonra Yem Bitkileri müracaatlarını yapmaları gerekmektedir.

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı arazileri üzerinde kaliteli kaba yem üretmek amacıyla yem bitkileri ekilişi yapan üreticilere, çok yıllık yem bitkilerinden yonca ve yapay çayır mera için 4 yıl, korunga, ak üçgül, çayır üçgülü, ve gazal boynuzu için 3 yıl süreyle, tek yıllık yem bitkileri ekilişlerinde ise üretim yaptıkları yıl için, ürünü hasat etmeleri kaydıyla dekar başına aşağıda belirtilen miktarda destekleme ödemesi yapılır. Yonca, Yapay Çayır Mera 90 TL/dekar x (4 yıl), Korunga, Ak Üçgül, Çayır Üçgülü, Gazal Boynuzu 90 TL/dekar x (3 yıl), Tek Yıllık Yem Bitkileri 60 TL/dekar, Silajlık Tek Yıllık Yem Bitkileri 60 TL/dekar, Silajlık Mısır 100 TL/dekar.

Bakanlığımızca hayvancılık yetiştirici bölgesi ilan edilen İlimizde yukarıda belirlenen yem bitkileri ekilişlerine % 25 ilave destekleme ödemesi yapılacaktır.

Bu kapsamda Yem Bitkileri üretimi yapan üreticilerimizin Yem Bitkileri Destekleme Ödemelerinden faydalanabilmesi için ÇKS ve Yem Bitkileri Destekleme müracaatlarını 25 Mayıs 2018 tarihine kadar İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize şahsen yapmaları gerekmektedir. Üreticilerimizin müracaatlarını ürünlerini hasat etmeden önce yapıp, arazi kontrollerini ise hasat sırasında Köy bazlı olarak yaptırmaları gerekmektedir. Hasat işlemi başladıktan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet