Advert

BULUT: SEBZE ÜRETİMİNDE İKİNCİ SIRADAYIZ

BULUT:  SEBZE ÜRETİMİNDE İKİNCİ SIRADAYIZ
BULUT:  SEBZE ÜRETİMİNDE İKİNCİ SIRADAYIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 358 kez okundu.

ELAZIĞ’IN ÜRETİMDE ARZULANAN NOKTAYA GELMESİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARDA ULUOVA PROJESİNİN ÖNEM TAŞIDIĞINI BELİRTEN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BULUT:

SEBZE ÜRETİMİNDE İKİNCİ SIRADAYIZ

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da üretim ekonomisini artırmak üzere çalışmalar yaptıklarını ve bu alanda Uluova projesine önem verdiklerini belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Sebze üretiminde Elazığ Çukurova’dan sonra ikinci sırada yer alan bir il. Biz bu konuda gelişme sağlamayı ve üretim ekonomisi ile ilimiz ekonomisine kazanç sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Bulut şunları söyledi: “Bilindiği gibi Uluova Sulama Projesi'nin ihalesi yapıldı. Bu ihale ile birlikte yapılacak çalışmalar tamamlandığı zaman Elazığ’da tarımsal alanda çok önemli bir artış yaşanacak. Bu artış özellikle sebze yetiştiriciliği noktasında kendini gösterecek. Yaptığımız araştırmalarda ilimizde Uluova bölgesi bugünkü bu haliyle bile Çukurova’nın ardından bölgemizde en çok sebze üretimini yapmakta olduğunu belirledik. Uluova Sulama Projesi tamamlandığı zaman bu bölgemizdeki tarımsal alanımız arzulanan suya kavuştuğu zaman sebze üretiminin yanında meyve üretiminde de önemli bir mesafe kat edecektir. Bunun getirisi ise hem bölgemizdeki üreticilerimize hem de ilimiz ekonomisine çok önemli katkı sağlayacaktır.”

AK Parti iktidarı döneminde yapılan çalışmalar ile vatandaşların konfora ve güvenli ulaşıma kavuştuğunu belirten Bulut, “Artık bizim yaptığımız ve yapacağımız projeler ve yatırımların gelire yönelik olması gerekiyor. Bugüne kadar yapılan yatırımlar genelde yatırımların büyük bütçeler ile yapılmasına neden oldu. Bunların getirisi ise kısıtlı oldu. Bundan sonra yapılacak yatırımlarda 1 Liralık yatırım yapılıyorsa bunun getirisinin en az 1 Lira olmasına dikkat edilecek. Artık vatandaşlarımızın konfor beklentisini ertelemesi gerekir. Çünkü bu alanda çok önemli yatırımlar yapıldığı kanaatindeyim” dedi.

Elazığ’a bu projenin dışında yeni bazı yatırımların da programlandığını belirten Bulut, “Küçük Sanayi Sitesi de bunlardan biri olacak. Bakanlık bu proje için Küçük Sanayi Sitesi'ndeki iş yeri yani hak sahiplerine çok küçük faizli kredi verecek ve buranın yapımı için ihaleye çıkacak. Bu çalışma için de bu yıl gerekli ihalenin yapılmasını sağlamak adına gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

Elazığ Havalimanı'nın ikinci pisti işinin ihalesinin yapıldığını belirten Bulut, "Bu projenin hayata geçirilmesi için ihaleyi kazanan firma ilimize gelerek şantiyesini kurdu. Çalışmalarına başlıyor. Bu projenin de 700 iş günü içinde tamamlanması planlandı. Böylece ilimiz havalimanı çok önemli bir yapıya kavuşmuş olacak” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X