Advert

NİCE 173. YILLARA

NİCE 173. YILLARA
NİCE 173. YILLARA İRFAN ARSLAN
Bu içerik 477 kez okundu.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

 

NİCE 173. YILLARA

 

Neslihan ÇARIKÇI

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü Elazığ’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

6-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören, Elazığ Valiliği yeni hizmet binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Programa Müdürü Doğan Cangül, Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, STK temsilcileri, emniyet personeli, şehitleri aileleri ve Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Atatürk Anıtı'na İl Emniyet Müdürlüğü, Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Polis Evi Koruma ve Yardımlaşma Derneği'nin çelengi sunuldu. Çelenk sunumlarının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Programda konuşan Emniyet Müdürü Cangül, “Nice 173. yıllar diliyorum. Teşkilatımız her zaman devletin emrindedir” dedi. Cangül yaptığı açıklamada, “Devletimizin diğer kuruluşları gibi bizim teşkilatımız da 1845’li yıllarda kuruldu. Devletimizin kurumları benzer şekilde 1850’li yıllarda kurulmuştur. O gün yürüttüğümüz hizmeti, anlayışı, bakışı aynı şekilde devam ettiriyoruz. Zaman zaman 15 Temmuz ve öncesi yaşanan süreçlerde gördüğümüz gibi vatana ihanet eden, kast eden insanlar olsa da bu teşkilat her zaman milletinin yanında, milletiyle birlikte. Bu milletin huzurunu, güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam edecektir. Bugün de 173. yıldönümümüzü kutluyoruz. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle, şehit çocuğumuz, Emekliler Derneğimizle birlikte çelenk koyduk. Sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri, Elazığlılar bizi yalnız bırakmadılar. Nice 173. yıllar diliyorum. Teşkilatımız her zaman devletin emrindedir. Her daim huzuru, güvenliği sağlamak için en yoğun, en önemli konular ne ise bütün detaylarıyla, her konuda askerimizle, jandarmamızla,  güvenlik korucularımızla birlikte bu devlete hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

'GENÇLERİMİZİ TEŞKİLATIMIZA BEKLİYORUZ'

 

Sene sonunda 40 bine yakın bir polis alımının gerçekleşeceğini belirten Cangül, “FETÖ terör örgütünden kaynaklanan sebeplerle 25-30 bine yakın teşkilat mensubu gözüken hainler bu teşkilattan tasfiye edildi. Yerine devletin emniyetine bağlı, aidiyetiyle sıralı amirlerine itaat eden ve bu devleti koruma azmiyle görev yapacak nice gençlerimizi bu teşkilata bekliyoruz. Halen de eğitimlerine devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

Cangül, teşkilatın aynı zamanda teknolojiyi en hızlı şekilde adapte edip paylaşan ve alana uygulayan yapısı olduğunu vurgulayarak, “Eksiklerimiz mutlaka olabilir. Art niyetimiz olmaz, eksiğimiz olabilir. Eksiğimizi de insanlarımızın desteğiyle, ihbarlarıyla, yardımlarıyla, talepleriyle tamamlayacağımız düşünüyorum. Polis günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

'DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ DAİM OLSUN'

 

Daha sonra, 15 Temmuz Şehitleri Mezarlığı'na geçildi. Şehitlikte Müftü Sarıkaya'nın dua etmesinin ardından, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Emniyet Müdürü Cangül, burada yaptığı konuşmada, “10 Nisan Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, kurum müdürlerimiz, İl Müftümüz, Harput Mahallesi muhtarımızla birlikte polis şehitliğimizi ziyaret ettik. Bugün en güzel günlerimizden biri aynı zamanda hüzünlendiğimiz bir gün. Şehitlerimizi anıyoruz ve vefamızı göstermek üzere şehit ailelerimizle buradayız. İcadiye, Asri Mezarlık ve Garnizon Şehitliğimizi ziyaret ettik. 10 Nisan Polis Günümüz kutlu olsun. Teşkilatımız geçmişte olduğu gibi gelecekte de mutlaka şehitler verecektir ki bu devlet ve millet daim olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X