Advert

BULUT: DÜNYAYA EĞİTİM VERİLECEK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BULUT:  DÜNYAYA EĞİTİM VERİLECEK
BULUT:  DÜNYAYA EĞİTİM VERİLECEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 667 kez okundu.

HARPUT’TA YAPILACAK VE BU ALANDA ÜLKEMİZDE İLK MERKEZ OLACAK DİYANET EĞİTİM MERKEZİ YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE AKADEMİYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ. BULUT:

DÜNYAYA EĞİTİM VERİLECEK

 

İrfan ARSLAN

Harput’ta yapılması planlanan Diyanet Eğitim Merkezi'nin, TBMM’de yapılan bir çalışma sonucunda Eğitim Merkezi'nden Diyanet Akademisi'ne dönüştürüldüğü belirtildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Harput’ta yapılması planlanan Diyanet Eğitim Merkezi'nin akademiye dönüştürülmesi konusunda yapılan çalışmalarda Diyanet Başkanlığı ile YÖK Başkanlığı arasında bazı olumsuzlukların yaşandığını, yaşanan bu olumsuzlukların TBMM’de yapılan bir çalışma ile aşıldığını belirtti. Bulut, “Harput’ta kurulması planlanan ve bu yıl içinde yapım çalışmalarına başlanacak Diyanet Akademisi, sadece ülkemizdeki öğrencilerine değil dünyadaki tüm Müslüman ülkelerden gelecek öğrencilere eğitim verecek bir konumda olacak” dedi.

 

LOJMAN DA YAPILACAK

 

Gazetemizi ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Metin Bulut, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bilindiği gibi Harput tarihi süreci içinde bölgenin önemli bir eğitim merkezi konumunda olmuş. Bu eğitim kurumları kapsamında medreseler de yer almış. Günümüzde de Diyanet Başkanlığımızın Harput’ta bir eğitim merkezi bulunuyor. Bu bina yıkılacak. Daha önce burada yapılması planlanan merkezin projesi hazırlanmış maket görüntüleri ortaya konulmuştu. Şimdi bu çalışmanın içine lojmanların da yapılmasını planladık. Çünkü buraya gelecek olan gerek eğitimciler gerek öğrenciler burada 3 yıl eğitim alacak. Eğitimcilerin kalacakları lojmanların yapılması ailelerinin de buraya gelmesine yardımcı olacak. Böylece daha olumlu şartlar altında eğitim verilmesi ve özellikle öğrencilerine daha faydalı olmaları sağlanacak.”

 

ÖĞRENCİLERE YURT

 

Diyanet Akademisi'nde eğitim görecek öğrencilerin de yapılacak yurtlarda kalacaklarını belirten Bulut, “Öğrencilerin de kendilerini tamamen alacakları eğitime vermelerini sağlamak adına her türlü sosyal mekânlar yapılacak. Bunların başında da yurt olacak. Dini eğitim alacak olan öğrenciler yurt içinden olacağı gibi yurt dışından da olacak. Böylece Harput Diyanet Akademisi uluslar arası boyutta eğitim veren bir merkez olacak. Akademide görev yapacak olan eğitimciler Diyanet İşleri Başkanlığı'nca ataması yapılacak. Gerek görülmesi durumunda yurt dışından da akademik personel görevlendirmesi yapılacak. Harput’ta yapılacak Diyanet Akademisi ülkemizde bu alanda eğitim verecek ilk ve tek kurum olma özelliğini taşıyacak. Bu yıl yapımına başlanacak olan Harput Diyanet Akademisi, hazırlanan proje ile tamamen tarihi bir yapı olacak ve Harput’un mimarisine yakışacak. İnşaat çalışmalarının üç yıl da tamamlanması hedefleniyor” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi