Advert

DEMİR: CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİP, DÜŞMANI SEVİNDİRMEMELİYİZ

DEMİR:  CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİP, DÜŞMANI SEVİNDİRMEMELİYİZ
DEMİR:  CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİP, DÜŞMANI SEVİNDİRMEMELİYİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 287 kez okundu.

BELEDİYE MECLİSİ'NDE YAŞANAN GERGİNLİK ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPAN MHP İL BAŞKANI DEMİR:

CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİP, DÜŞMANI SEVİNDİRMEMELİYİZ

 

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, 6 Nisan 2018 Cuma günü yapılan Elazığ Belediye Meclis toplantısında yaşanan tartışmalarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Demir, “Hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz tartışmalar ve karşılıklı polemiklerle alakalı bu açıklamayı yapmamız kaçınılmaz olmuştur” dedi.

“İttifak sürecini ilimizde en iyi şekilde hayata geçirebilmek için AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile birlikte Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ellerinden geleni yapmaya çalışan AK Partili yetkililerdir” diyen Başkan Demir şunları söyledi: “Bu yaklaşımlarından ötürü de hem Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’ye hem de Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a partimiz adına teşekkürlerimizi hem basın yoluyla hem de bizzatihi şahıslarına da ilettik.

 

BAŞKAN YANILMAZ’A YAKIŞMADI

 

6 Nisan tarihli belediye meclis toplantısında hoşgörüsünden nezaketinden ve partimize karşı sıcak ve müspet yaklaşımından şüphe etmediğimiz Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın özellikle Belediye Meclis Üyemiz Behçet Susmaz’a ve diğer meclis üyelerimize yönelik üslubu bizleri haddinden fazla üzmüş, rahatsız etmiş, incitmiş ve kırmıştır. Başkan beyden ummadığımız bu siyasi üslup kendilerine de yakışmamıştır. Bu incinmişlik ve kırılmışlığımıza rağmen Yeni Kapı ve Cumhur İttifakı ruhuyla hareket ederek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın bu tavrını aşırı yoğunluğuna, yorgunluğuna, toplantı anındaki gerginliğine vererek ve de iyi niyetle düşünerek Behçet Susmaz’ın, diğer meclis üyelerinin ve ülkücü camianın incilmişliğini giderebilmek için üzerine düşeni ivedilikle yapmasını bundan sonraki süreçte ise daha sağduyulu davranmalarını beklemekteyiz. Haklı haksız tartışmasına girmeden her türlü cevap hakkımız saklı kalmak şartıyla Cumhur İttifakı sürecine zarar verecek bu sorunun bir an önce giderilmesi her iki partinin de mensupları ve yöneticileri tarafından uyulması gereken bir mecburiyettir.

Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri olarak bizler Cumhur İttifakı ruhuna aykırı olabilecek tutum ve davranışlardan uzak durmaya azami ölçüde gayret gösterirken, aynı hassasiyetle davranılmasını Ak Partili yöneticilerden de beklemek en tabii hakkımızdır.

Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin de Ak Partili milletvekillerinin de Ak Partili belediye başkanlarının da ve Ak Partili yöneticilerinin de yaşanan ve yaşanabilecek bu tür olumsuz hadiselerle alakalı çözüm ve yaptırım odaklı açıklama yapmalarını beklemekteyiz.

 

BU DURUM İTTİFAKA ZARAR VERMEKTEN BAŞKA BİR İŞE YARAMAZ

 

Geçmişte yaşanmış tatsız olayların ve kırıcı açıklamaların 15 Temmuz günü itibariyle başlayan yeni süreçle birlikte geçmişte kalması gerektiği Türk devletinin, Türk milletinin beka sorunu yaşadığı bu zorlu süreçte Milliyetçi Hareket Partili ve Ak Partili yöneticilerin arasındaki bu tür gerginliklerin ittifak düşmanlarını sevindirmekten ve de Cumhur İttifakı'na zarar vermekten başka bir işe yaramayacağı bilinmeli ve ona göre daha ölçülühareketedilmelidir. Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bilge liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli uyulması gereken kuralları belirlemiş, tartışmalara yanlış anlaşılmalara mahal verecek tutum ve davranışlardan uzak durmak iki partinin mensupları içinde uyulması gereken bir mecburiyet halini almıştır.

Sözün özü olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti mensuplarının ittifak ruhuyla hareket edip devletimizin ve milletimizin içinde bulunduğu bu zorlu sürecin üstesinden gelebilmek için el ele, omuz omuza, gönül gönüle vererek mücadele etmeli Cumhur İttifakı'na zarar verebilecek her türlü açıklama ve davranışlardan kaçınmalıdır.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu