Advert

BAŞKAN ARSLAN YATIRIMCILARLA BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN ARSLAN YATIRIMCILARLA BİRARAYA GELDİ
BAŞKAN ARSLAN YATIRIMCILARLA BİRARAYA GELDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 306 kez okundu.

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Suriye asıllı Türk iş adamı Basal Loutfi ve beraberindeki heyetle bir araya gelerek firmanın Elazığ için düşündüğü yatırım konusunu değerlendirdiler.

Merkezi İstanbul’da bulunan Mena Gate İnş. Taah. Müh. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Basal Lautfi ve beraberindeki heyet ile Elazığ TSO’da bir görüşme yapan Elazığ TSO Başkanı Arslan, bu önemli yatırımın Elazığ’a kazandırılması sürecini başlatan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür etti.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş’un da hazır bulunduğu ziyarette bir değerlendirmede bulunan Arslan, “Sayın Valimizin girişimleriyle Suriye asıllı Türk vatandaşı değerli iş adamı mimar Sayın Loutfi ve beraberindeki heyetle bugün ikinci kez bir araya geliyoruz. Sayın Valimizin başkanlığında yapmış olduğumuz görüşmede yatırım konusu, yeri ve ilimizin avantajları hakkında görüş alışverişinde bulunduk. İlgili firma fizibilite ve saha çalışmasını tamamladıktan sonra inşallah ilimiz OSB’de yatırım tutarı 10 milyon TL olan plastik ve ambalaj sektöründe bir girişimi olacak. Biz Oda olarak kendilerine elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Bu tür yatırımların ilimizde artarak başta il ekonomisinin canlanması ve istihdam sorunun ortadan kalkması için ilimiz yöneticileriyle çok önemli çalışmalar yapacağız. Ben sürecin hayırlı olmasını diliyor Sayın Loutfi’yi bugün ilimizde ve Odamızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

'SAYIN ARSLAN’A BAŞARILAR DİLİYORUZ'

 

Yatırımcı Loutfi de yaptığı değerlendirmede, “Bugün Sayın Valimizin başkanlığında bir araya gelerek yatırım konusunu değerlendirdik. Ancak, Elazığ’a gelmişken kısa bir süre önce Elazığ TSO’da yapılan seçimlerle başkanlığa gelen Sayın Arslan’a hayırlı olsun dileklerimizi iletmek üzere buradayız. Kendileri Elazığ’a bulunduğumuz süreç içerisinde bizlerle çok yakından ilgilendiler. Gerek araç ve gerekse personel desteği ile Elazığ’da işlerimizi kolaylaştırdılar. Kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah Elazığ için güzel bir yatırımı hep birlikte başaracağız. Burası yatırım için her anlamda gerçekten çok güzel bir şehir. Altyapı ve ulaşım imkanları sorunsuz. İl idarecileri bizlere adeta bir yatırım ofisi mantığı ile destek veriyorlar. Ben herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu