Advert

ELBÜS’LER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

ELBÜS’LER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
ELBÜS’LER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 572 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Dünyada ilk kez Elazığ’da kullanılacak 18 metre uzunluğunda şarjlı, bataryalı, çevre dostu ve konforlu olan ELBÜS’ler için artık sona gelindi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın planları arasında yer alan ELBÜS’ler için geri sayım başladı. 15 Nisan'da teslim edilecek olan ELBÜS’ler 23 Nisan'da şehir trafiğinde yer alacak.

Elazığ Belediyesi için toplamda 15 adet üretilen ELBÜS’ler 23 Nisan 2018 tarihinde şehir trafiğinde yerini alacak. Şarjlı bataryalı ELBÜS’ler için Malatya Caddesi üzerinde durak çalışmalarını başlatan belediye ekipleri, toplu ulaşıma yeni bir soluk getirecek olan ELBÜS’ler için gerekli hazırlıkları tamamlamak için çalışmalarını hızlandırdı.

Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz’ın ‘Marka Şehir Elazığ İçin Çözüm Planları’ arasında yer alan çevre dostu, oldukça konforlu olan ELBÜS’ler için artık geri sayım başladı.
Dünyada ilk kez Elazığ’da kullanılacak 18 metre uzunluğunda şarjlı, bataryalı, çevre dostu ve konforlu olan ELBÜS’ler için artık sona gelindiğinin müjdesini veren Belediye Başkanı Yanılmaz, “Yerel seçimler öncesi açıkladığımız çözüm planlarında yer alan ELBÜS’ler için artık geri sayım başladı. Şehir trafiğini rahatlatacak ve toplu taşımaya önemli oranda katkı sağlayacak olan bu projemiz hayata geçtiğinde, vatandaşlar konforlu bir ulaşım sağlayacak” dedi.

"Yaptığımız anketle hemşerilerimizin rengini belirlediği bordo-beyaz ELBÜS’ler 23 Nisan 2018 tarihinde şehir trafiğinde yerini alacak” diyen Yanılmaz, “Otobüslerin durak yerleri ivedi bir şekilde yapılıyor. Bu duygu ve düşüncelerle ELBÜS’lerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​