Advert

GÖREV MALULÜ VE EMEKLİ TEŞKİLAT MENSUPLARI ONURUNA PROGRAM DÜZENLENDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
GÖREV MALULÜ VE EMEKLİ TEŞKİLAT MENSUPLARI ONURUNA PROGRAM DÜZENLENDİ
GÖREV MALULÜ VE EMEKLİ TEŞKİLAT MENSUPLARI ONURUNA PROGRAM DÜZENLENDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 385 kez okundu.

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü nedeniyle şehit, gazi, görev malulü ve emekli teşkilat mensupları onuruna program düzenlendi. Programda konuşan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Elazığ’da da terörle mücadelede destan yazılıyor” dedi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen programa; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Garnizon Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kurum müdürleri, şehit aileleri gazi ve gazi yakınları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, “Toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması, kamu düzeninin korunması, suç önleyici tedbirlerin alınması ve faillerin adalete teslim edilmesi gibi hayati öneme ait görevleri yerine getiren vatandaşlarımızla omuz omuza geçen 173 yılın bilgi ve tecrübesi ile hizmet kalitesini her geçen gün arttıran teşkilatımızın yıl dönümünde aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerini, değerli gazilerimizi, emekli teşkilat mensuplarımızla bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duymaktayız. Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla aziz milletimizin barış ve emniyeti içinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren teşkilatımız sadece yurt içerisinde değil, yurt dışında da terör ve örgütçü suçlarla mücadele eden ortaya koyduğu başarıyla gurur verici çalışmalara imza atmaktadır. Afrin’de askerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız omuz omuza gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonu bunun bir kez daha örneğidir. Her türlü suç ve suçluyla mücadelede sektördeki yeni nesil teknolojilerin takibine büyük önem veren bir teşkilat olarak personelin vatandaşa en iyi şekilde hizmet vermesi adına her türlü imkan sunulmaktadır” ifadelerini kullandı.

Cangül, “Elazığ Emniyet Müdürlüğü olarak şartlarımızı iyileştirmek, şubeler arası koordinasyonu hızlı bir şekilde sağlamak, ayrıca vatandaşımızın hizmet aldığı birimleri tek çatı altında toplamak için yeni hizmet binamızın hızla devam etmektedir. Polis vatandaş ilişkisini arttırmak, çocuklara polis sevgisini aşılamak, şehitlerimizi unutturmamak için 15 Temmuz temalı resim, şiir, kompozisyon yarışması düzenlenmiş, dereceye giren çocuklarımıza, öğrencilerimize bisiklet hediye edilmiştir. Gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Arıcak’ta şehidimiz Coşkun Özcan adına zenginleştirilmiş kütüphane açılışı yapılmıştır. Çocuklarımız ve gençlerimiz ile ilgili olan ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmek ve geliştirmek için benzeri projeler devam edecektir. İlimizin kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması için huzur 23 uygulamalarımız gençlerimiz ve çocuklarımızı zehir tacirlerinden korumak için okul önü uygulamalarımız, can ve yol güvenliğinin sağlanması için trafik denetimlerimiz hız kesmeden sürmektedir. Bu anlamda zamanı gözetmeksizin canımızı ortaya koyarak görevimizi ifade ederken şehit veya gazi olmaktayız. Bu uğurda canını feda etmiş, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, değerli emeklilerimize ve halen görevi başında bulunan siz değerli meslektaşlarıma sağlık, mutluluk, başarı temenni ediyor, ayrı zamanda Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Bu gecede bizleri yalnız bırakmadıkları için başta Sayın Valim olmak üzere, tüm misafirlerimize teşekkür eder selam ve saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Ben de bölgesine atandığım, gurur duyduğumuz, şeref duyduğumuz böylesine güzel bir haftada ve böylesine güzel bir gecede sizinle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Cihan yıkılsa bu cephe yıkılmaz, bu vatan yıkılmaz. Emin olun bu kahraman evlatlarımız, güvenlik güçlerimiz, korucularımız fedakarca, cefakarca çoğu zaman da mesaiyi göz etmeden ve vatanın değişik yerlerinde, değişik illerinde hatta sınır ötesinde değişik coğrafyalarda fedakarca hizmet eden, gönülden hizmet eden ve dünyada da eşi benzeri bulunmayan bu güvenlik güçlerimiz, askerimiz, polisimiz korucularımız oldu müddetçe bu bayrak da düşmez, bu bayrak da inmez. Bu cephe de düşmez, bu vatanda inşallah hem düşmez hem bölünmez. Çok şanlı bir teşkilatımız var. Cumhuriyeti de, Cumhuriyet öncesine dayanan, bugün 173. Yılıyla bildiğimiz son derece köklü, son derece şeref duyduğumuz bir teşkilatımız var. Ha keza Jandarma Teşkilatımızda öyle, Askeri kurumlarımızda öyle, bütün kurumlarımız öyle. Çok ciddi mazilerin şerefle yazılmış bir tarihleri var” diye konuştu.

Vali Kaldırım, “Son dönemde de özellikle yapılan uygulamalarla teknolojiyi, yeni nesi teknolojileri çok iyi kullanarak birçok alanda gerçekten etkin, hızlı deneyimli hizmet kapasitesine eriştik çok şükür. Ülkemizde birçok alanında gördüğümüz gibi, eğitim, sağlıkta gördüğümüz gibi Emniyet Hizmetlerinde de gerek hizmet binasıyla, gerek personeliyle, gerek donanımıyla gerekse teknolojik alt yapısıyla milleti en iyi şekilde layıkıyla hizmet edebilecek bir seviyeye geldi çok şükür” dedi.

Kaldırım konuşmasında, “Türkiye’nin değişik yerlerinde kutlanıyor, bu tür etkinlikle yapılıyor. Bugün Cumhurbaşkanımız da kabullerini yaptılar. Hem şeref hem kabullerini yapıp teşkilatı da onurlandırdılar, onurlandırmış oldular. Tabi Elazığ’da son dönemde özellikle çok şükür asayiş yönünde önemli gelişmeler var. Trafik yönünden çok önemli gelişmeler var. Ve vatan safında olduğu gibi Elazığ’da da terörle mücadelede bir destan yazılıyor. Ve en önemli tarafı diğer kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplumla, vatandaşlarımızla çok koordineli bir şekilde çalışılıyor. İşbirliği halinde çalışılıyor. Arzu ettiğimiz şekilde çalışılıyor. Buda çok önemli bir nokta. Özellikle bizim terörden farksız gördüğümüz, terör kadar sıkıntılı gördüğümüz bir sorun; oda uyuşturucu ile mücadele konusu. O konuda da gerçekten işi rekorlarla kapattık. % 5 Bin’e kadar varan artışlar sağladık. Eroinidir, diğer alanlarıdır. Onlarla mücadele ve yakalanan suç unsurlarında gerçekten büyük bir başarı sağlandı. Hem Emniyetimiz, hem Jandarmamız çok önemli başarılar sağladı. Bu sene daha hızlı başladılar tüm personelimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Vali Kaldırım’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi