Advert

KÜLTÜR SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KÜLTÜR SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KÜLTÜR SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 405 kez okundu.

Urfa-Kerkük-Elazığ Kardeşliği Gecesi ve Urfa’nın kurtuluşunun 98. yılı kutlamaları nedeniyle Urfa’da “Dayı Yeğen Biz Bize” gecesi düzenlendi. Programda Elazığ musikisinden de eserler seslendirildi.

“Dayı Yeğen Biz Bize” adlı Urfa’da gerçekleşen programa Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Proje Koordinatörü ve Elazığ Kültür ve Musiki Başkanı Abdulaziz Koç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Elazığ’dan da birçok vatandaş katıldı. Elazığ Kültür ve Musiki Derneği'nin organizasyonu ve koordinatörlüğünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kültür Bakanlığı Ankara İstanbul ve İzmir THM Koroları ve TRT Ankara Radyosu işbirliğinde hazırlanan Kerkük Şanlıurfa Elazığ Kültür ve Sanat Buluşması Konseri Şanlıurfa'nın kurtuluş yıldönümü haftası etkinlikleri çerçevesinde “Dayı-Yeğen Biz bize” teması ile sahne aldı.

Proje Koordinatörü ve Elazığ kültür ve Musiki Başkanı Abdulaziz Koç, “Biz iki gündür Urfa’dayız, tabi Elazığ’dan geldik ama kendimizi yabancı hissetmedik. Sanki de Harput’ta geziyoruz. Biz Urfa’yı Elazığ biliyoruz. Urfa’yı Kerkük biliyoruz, Kerkük’ü Elazığ biliyoruz. Aslında biz gardaşız, dayı-yeğen biz bizeyiz. Bu konserin vücut bulmasında çok büyük emeği olan başta Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi'ye ve ekibine, bize katkı sunan bütün misafirlerimize, bütün sanatçı dostlarıma teşekkür ediyorum. Projemizi biz Urfalı, Kerküklü ve Elazığlı sanatçı kadrosuyla beraber hazırladık. Beğeneceğinizi umduğumuz ve Urfa’nın kurtuluşuna temalı bir konser programı hazırladık” ifadelerini kullandı.

 

“BU CENNET VATANINI BİZE MİRAS BIRAKTILAR”

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Çiftçi, “Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun diyorum. Hepimizin atası 98 yıl önce omuz omuza kadını ile, genci ile, yaşlısı ile, çocuğu ile bir ve beraber olup bu cennet vatanını bize miras bıraktılar, emanet kıldılar. Tüm şehitlerimize başta 12’ler olmak üzere gerek Kurtuluş Savaşı'nda, gerekse Çanakkale Savaşı'nda, gerekse de günümüzde yine düşmanlara karşı mücadelede şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKMAYAN MİLLETLER BAĞIMSIZLIKTAN DA BAHSEDEMEZLER”

 

Şanlıurfa Devlet Sanatçısı Mehmet Avni Özbek, “Topraklarımızda gözü olan Batılıları buradan kovmamızın 98. yılında böyle güzel bir törenle sizlerle birlikte olmanın onurunu ve güzelliğini yaşıyorum.  Bu toprakları bize sunan geçmişte çok değerli dedelerimiz, atalarımız, birçok aşiretin önemli asil insanları ve o ataların bugün yaşayan asil çocuklarına ne kadar saygı göstersek azdır. Ben bu birlikteliği tabi ki tarihçilere bırakarak sadece şunu ispatlamak isteriz; müziklerimizde, oyunlarımızda bu birliği görüyoruz. Oyun ve kültürümüze, müziğimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kültürüne sahip çıkmayan milletler bağımsızlıktan da bahsedemezler” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet