Advert

KESRİK VE GÜMÜŞKAVAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE

KESRİK VE GÜMÜŞKAVAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE
KESRİK VE GÜMÜŞKAVAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İRFAN ARSLAN
Bu içerik 850 kez okundu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İKİ MAHALLEYİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINA DAHİL ETTİ

KESRİK VE GÜMÜŞKAVAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE

 

İrfan ARSLAN

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Elazığ'da Kesrik ve Gümüşkavak mahalleleri Bakanlık tarafından alınan ve Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında yer aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan karar şöyle: "Elazığ ili, Merkez ilçesi, Kesrik ve Gümüşkavak mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan karar şöyle:

MADDE 1 (1) Elazığ ili, Merkez ilçesi, Kesrik ve Gümüşkavak mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir. (2) Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

MADDE 2- (1) Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- (1) Bu karar hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür."

Bakanlığın aldığı karar kapsamında 26.9 hektarlık alanın kapsamda yer aldığı ve bu alanda Belediye tarafından gerekli düzenlemelerin ve çalışmaların yapılacağı belirtildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X