Advert

'ELAZIĞ HALKI TAKIMI SAHİPLENMELİ'

Görevinden ayrılan teknik direktör Hüseyin Kalpar, kimseye kırgın olmadığını, Elazığ halkının Elazığspor'u sahiplenmesi gerektiğini söylerken, basın mensupları, yöneticiler, çalışanlar ve futbolcular ile vedalaştı.

'ELAZIĞ HALKI TAKIMI SAHİPLENMELİ'
'ELAZIĞ HALKI TAKIMI SAHİPLENMELİ' İRFAN ARSLAN
Bu içerik 634 kez okundu.

Eren KAYA

Görevinden ayrılan TY Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Elazığ halkının Elazığspor'u sahiplenmesi gerektiğini söyledi.

2-0 kaybedilen Boluspor maçının ardından görevinden ayrılan teknik direktör Hüseyin Kalpar, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek veda konuşması yaptı, basın mensupları, Elazığsporlu yöneticiler, futbolcular ve çalışanlarla vedalaştı.

“Burada başlarken sizlerle güzel bir başlangıç içinde olduğumuz için giderken de güzel şekilde vedalaşmak istedim. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Her zaman dört dörtlük olmuyor. Her zaman her maçı kazanamıyorsunuz. Olumlu, olumsuz eleştiriler oluyor. Olumsuz eleştirilerden ders çıkarıyorsun. Doğrusu budur. Çok başarılı olma adına çalışmalarımızı sürdürdük. Her şey istediğimiz şekilde olmuyor" diyerek sözlerine başlayan Kalpar, "Manisaspor maçıyla başladık. Yeni başlayan teknik direktör olarak daha heyecanlı başlanır, ben talihsiz şekilde başladım. Benden önce ödenmesi gereken paralardan, borçlardan dolayı talihsiz başladığımı söyledim. Bunu şikayet olarak söylemiyorum” ifadelerini kullandı.

Görev yaptığı maçları tek tek değerlendiren deneyimli teknik adam, “İnanıyorum ki en az benim kadar sizler de Elazığspor’un başarılı olmasını istiyorsunuz. Sıkıntılı günler geçirdik bunu hiçbir zaman dışarıya yansıtmadık. Bu arada yine net söylüyorum. Bu sıkıntıları azaltmak için başkanımın ve yönetim kurulunun bu sıkıntıyı gidermek adına büyük çalışmalar içerisinde olduğunu biliyorum. Çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman olmayabiliyor. Ekonomik sıkıntılar da yaşadık” diye konuştu.

 

'PLAY-OFF ŞANSI VAR'

 

Kalpar sözlerini şöyle sürdürdü: “Elazığspor geriye kalan maçları kazanırsa play-off’ta olabilir. Daha önceki pozisyonlar Elazığspor’un elindeydi. Aradaki puan farkı yok olacak. İnşallah o iki maç ile en iyi sonuç ile Elazığspor kazanarak devam eder. Buradaki sıkıntılar belli. Buradaki sıkıntıları bahsederek yaşamak doğru değil. Bolu maçından sonra benim burada doğru olmadığımı düşünüyorum. Tüm kalbim ile söylüyorum. Başkanıma ve personele çok büyük teşekkür etmek istiyorum. Bu teşekkürü hak ediyorlar. İyi niyetle ve düzgün şekilde çalışıyorlar. Bundan dolayı da ben ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ahmet Ballıca’ya ve dostlara da teşekkür ediyorum. Burada tanıdığım dostlara da burada teşekkür ediyorum. Bu teşekkürü şahsım ve ekibim adına ediyorum. Başarı ve başarısızlık görecelidir. Önemli olan bulmuş olduğun başarıyı daha iyi yukarı taşımaktır. Başarı adına şu anda da çok kötü durumda değiliz. Eskişehir’i, Denizli’yi düşündüğümüzde o kadar büyük bir şehirlerde zor durumlar yaşanıyor. Elazığspor sıkıntılı günler de geçirse zor günler yaşamadı. Samsun ve Gaziantep maçlarında mağlup olmasak daha iyi şeyler olabilirdi. Bizim amacımızda hedefimiz de buydu. Burada iyi dostlar edindim. Bizi sayan, seven herkese teşekkür ediyorum.  Sizleri başlarken burada gördüm. Giderken de buradan kucaklamak istedim.”

 

'HİÇ KİMSEYE GÖNÜL KIRIKLIĞI İÇİNDE OLMADIM'

 

Kalpar toplantıyı, “Elazığ takımını, ne benim ne sizin Elazığ halkının sahiplenmesi gerekir. Tüm Elazığlıların siz değerli arkadaşların da sahip çıkması çok olumlu yönde katkı sağlar. Olumlu düşünerek pozitif olarak hayatımız sürdürmemiz lazım. Bir sürü de olumlu şeyler oluyor. Sizin de bilmediğiniz, duymadığınız şeyler oluyor. Her şeyin de size gelmesi doğru değil. Ben şahsım ve ekibim adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Olumlu olumsuz yazılar ile bizlere destek oldunuz. Biliyorsunuz hiç kimseye en ufak gönül kırıklığı içinde olmadım. Sizin işiniz gördüğünüzü, bildiğinizi ortaya koymak. Takımın amacı başarıydı. Bunu bu şekilde algılamak gerekir” sözleriyle tamamladı.

Kalpar daha sonra basın mensupları, yöneticiler, kulüp çalışanları ve futbolcular ile tek tek vedalaşarak yardımcıları ile birlikte tesislerden ayrıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X