Advert

MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR ALMANYA'DA

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR ALMANYA'DA
MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR ALMANYA'DA İRFAN ARSLAN
Bu içerik 567 kez okundu.

Avrupa’da artan İslamofobi eğilimlerini incelemek üzere Almanya’ya giden Ak Parti Elazığ Milletvekili ve İHİK Başkanı Ömer Serdar, incelemelerinin ardından konu hakkında rapor oluşturacaklarını söyledi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu heyeti Avrupa'da artan İslamofobi eğilimlerini incelemek için Ömer Serdar başkanlığında Almanya'ya gitti. Heyet, Berlin'de faili meçhul kişilerce kundaklanan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Koca Sinan Camisi'ni ziyaret etti. Heyet, ardından eski Almanya Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici ve Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek ile görüştü.

 

“DÜNYA KAMUOYUNA ÖNERİLERİMİZ OLACAK”

 

Bünyelerinde bulunan Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu çalışmaları kapsamında Almanya’da bulunduklarına belirten İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Serdar, incelemelerin tamamlanmasının ardından bunu rapor haline getireceklerini aktararak, “Raporun sonunda incelemeler neticelerinde bu deneyimleri geçmişte yaşamış etnik kesimlerin deneyimlilerinden de faydalandık. Dünyada insanların huzur ve güvenliği sonucuna dönüşmemesi açısından önerilerimiz olacak. Dünya kamuoyuna önerilerimiz olacak. Kendi devletimizin yapabileceği ve bu muhatapların yaşadığı bölgedeki hükümetlere önerilerimiz olacak. Bu çalışmalara saha çalışması ve bu konuda ki akademik gelişmelerden de istifade edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Serdar, “Avrupa’nın kendi değerleri çatışabilir noktadanımdır değil midir bunu tartışıyoruz. Bu noktaya gelince bunu görmek, dolayısıyla bu değerlerden bir hücum etmek şeklinde olaya baktık. Burada yaşayan insanlar açısından olaya baktık. Sonuçta burada yaşayan insanların bu sosyolojinin bir parçası olduğu gerçeğini kabul etmeleri gerekiyor. Avrupa’ya baktığımız zaman dini topluluk olarak Hristiyanlardan sonra en fazla olan toplum Müslümanlar” şeklinde konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI