Advert

ÜNLÜ: BU DURUMU KABUL EDEMEYİZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÜNLÜ:  BU DURUMU KABUL EDEMEYİZ
ÜNLÜ:  BU DURUMU KABUL EDEMEYİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 658 kez okundu.

BAKANLIĞIN YENİ DÜZENLEMESİNDE MAHALLE OKULUNA DÖNÜŞEN ELAZIĞ'IN BAŞARILI OKULLARINDAN ANADOLU LİSESİ VELİLERİ, BU DÜZENLEMEYE TEPKİ GÖSTERDİ. OKUL AİLE KORUMA BİRLİĞİ BAŞKANI ÜNLÜ:

 

BU DURUMU KABUL EDEMEYİZ

 

Fırat POLAT

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni düzenlemesi ile okulların önümüzdeki eğitim yılında öğrenci kayıtlarında işleyeceği sistemin Elazığ'da okulların velilerince kabul edilemez olduğu belirtildi.

Yeni düzenlemede en büyük darbeyi, Elazığ'ın ilk ve bugüne kadar verdiği eğitim ile ilk sıralarında yer alan Anadolu Lisesi aldı. Okulun velileri yeni düzenleme ile okulun eğitimindeki kalitenin yok olacağını, kendi öğrencilerinin veriminin de düşeceğinden endişe ettiklerini açıkladılar.

Düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi istemi ile Okul Aile Koruma Birliği Başkanı Sezen Ünlü başkanlığında toplanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret ederek burada Milli Eğitim müdür yardımcıları ile görüşen veliler, "Biz haklı olarak bu düzenlemenin yanlış olduğunu ifade ediyoruz. Bu düzenleme içinde en son dönüşüm yapılacak olan okul Anadolu Lisesi olmalıydı. Bizler çocuklarımızın uzun yıllar emek vererek çok yüksek puanlarla girdiği bu okula önümüzdeki yıldan itibaren hiçbir çaba göstermeden yeni öğrencilerin gelmesi ile eğitim kalitesinin düşeceğinden endişe ediyoruz. Bizler öğrenci velileri olarak öğrencilerimizin iyi bir eğitim alarak okullarını bitirip üniversiteye gitmelerini istiyoruz. Ancak bu uygulama ile birlikte okulun eğitim kalitesinin düşmesi öğrencilerimizi olumsuz etkileyeceğinden dolayı huzursuz olduk. Anadolu Lisesi yılların köklü okulu olarak çok sayıda başarılara imza atmış. Bugün mahalle okulu olarak niteliksiz sınıfına konulmuştur. Karar veren komisyon başkanı ve üyeleri kriteriniz neydi? 477 taban puan ile öğrenci alan Merkez Anadolu Lisesi bugün bu konuma nasıl getirilir? Nihayetinde yapılan düzenleme yeniden gözden geçirilip yapılan yanlıştan dönülebilinir. Bizim yetkililerden talebimiz budur. Bizim bu sesimize inanıyoruz ki yetkililerle birlikte siyasilerimiz de duyarsız kalmayacaklardır. Biz bu tablonun düzelmesi için sonuna kadar mücadele vereceğiz" dediler.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bu konuda Bakanlık ile bir görüşme yapılacağını, bu görüşmenin ardından ortaya çıkacak tabloya göre uygulama konusunda açıklama yapacaklarını belirttiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet