Advert

"BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ FOTOĞRAF SERGİSİ" DÜZENLENDİ

İRFAN ARSLAN
Bu içerik 373 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Ülkü Ocakları, Ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in ölümünün 21. yılına ithafen ''Başbuğ Alparslan Türkeş Fotoğraf Sergisi'' isimli sergi düzenledi.

Elazığ Öğretmenevi önünde açılan sergide Alparslan Türkeş'in yıllar öncesine ait fotoğrafları sergilendi. Programa ilgi yoğundu. Programa Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP Kadın Kolları Teşkilatı, ülkü ocaklı gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ülkü Ocakları Başkanı Çiçek, sergide bulunan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, “Ülkücü hareketin kurucusu rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının 21. yıldönümünde anmak amacıyla, değerli arşivlerden çıkardığımız fotoğraflarıyla bir sergi hazırladık. Türk siyasetine damga vurmuş başbuğumuzun önemini ve Türkiye Cumhuriyeti'ne katkılarını bir nebze de olsa vatandaşlarımızın görmesi ve anlaması için gün boyu sergimiz devam edecek. Başbuğumuzu rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Bugün akşam namazına müteakip İhsaniye Camisi'nde Alparslan Türkeş için Mevlid-i Şerif okutulacağını belirten Çiçek, “Tüm halkımızı Mevlid-i Şerif’e davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Demir ise, “Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından organize edilen sergide rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatından kesitlerin yer aldığı fotoğraflar vatandaşlarımızın görüp inceleyeceği şekilde sergilendi. Vatandaşlarımızın başbuğumuzu tabi ki bir günde anlaması ve tanıması mümkün değil. Koskoca bir ömür, ömrünü Türk milliyetçiliğine adayan bir şahsiyet. Türk milletini ve Türk devletini her şeyin üstünde tutmuş, Türk milliyetçiliği fikri için her türlü bedeli dava arkadaşlarıyla birlikte ödemiş büyük bir dava adamıdır. Başbuğumuz rahmeti rahmana kavuşalı 21 yıl oldu. Ama Türk dünyasında ve Türk siyasetinde halen yeri doldurulmamış büyük bir şahsiyettir. Başbuğumuzu rahmetle yad ediyoruz. Fotoğraf sergisine teşrif eden eski dava büyüklerimiz, gençlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İki ismin konuşmasında da Alparslan Türkeş'in miraslarının her daim korunacağı vurgulandı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​