Advert

YAZIKONAK’TA TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

YAZIKONAK’TA TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
YAZIKONAK’TA TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 302 kez okundu.

Yazıkonak beldesi Yenibağlar Mahallesi'nde Kur'an kursu ve taziye evinin temel atma töreni gerçekleşti.

Yazıkonak'ın Yenibağlar Mahallesi'nde Kur'an kursu ve taziye evinin temel atma töreni yapıldı. Önce dualar edildi ardından kurdele kesimi öncesi temenniler dile getirildi.

“İlkler, yenilikler Yazıkonak’ta devam edecek” diyen Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz yaptığı açıklamada, “Yenibağlar Mahallemizin eksiği olan 470 metrekare oturumuyla taziye evi bay, bayan ve 0-6 yaş grubuna verilecek Kur'an kursu yeri ve mescidimiz oluşacaktır. İçerisine misafirhanesiyle, morgu, cenaze yıkama işlemleri yapılacaktır.  Ben beldemize hayırlı olmasını diliyorum. İlkler, yenilikler Yazıkonak’ta devam edecek. Durmak yok. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. AK Parti yenilikleri devam edecek” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise, partisinin belediyelerinin sosyal hizmetlere de önem verdiğini söyledi. Gürgöze, “Belediyemizin hizmetleri devam ediyor. AK Parti sadece alt yapı, üst yapı yapan, zihniyeti taşıyan bir parti değil. Yerel yönetimlerde 1994’lerde başlayarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığıyla başlayan süreç şimdiye kadar devam etmektedir. AK Parti belediyeciliği sosyal belediyecilik, vatandaşlarımızın, insanlarımızın ihtiyaç hissettiği her alanda var olan bir belediyecilik anlayışıdır. Bugün de Yazıkonaklı hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak, gerçekten bu bölgenin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz taziye evi ve sosyal tesisler aynı zamanda kuran kursu da içerisinde olan bir yapının temelini atacağız. Başta belediye başkanımıza Yazıkonak’ımıza yapmış olduğu çok önemli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Valimize katıldıkları için, onurlandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyorum. İnşallah başkanımızın hizmetleri devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, son dönemlerde hükümetin, Cumhurbaşkanının vatandaş odaklı çalışmalar yaptığını söyleyerek, “Hizmeti vatandaşın ayağına götüren bir anlayışıyla hizmet üretiyor. İstanbul’dan başlayan yerel seferberlik bütün ülke sathını ve bütün kurumlara yayılmış durumda. Dolayısıyla vatandaşı memnun edeceği, hizmeti vatandaşın ayağına götüren, onun dertlerine çare üreten gerek kamu hizmetlerinde gerek sosyal projelerde gerek diğer bütün alanlarda gerçekten takdire şayan işler yapılıyor. Çok güzel hizmetler Elazığ’ın her noktasında, ülkenin her noktasında görülüyor. Ben başkanımız şimdiye kadar yaptığı güzel hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Çok güzel projeleri var. İnşallah onları da bir yıl içinde tamamlayacak. Onlardan dolayı tebrik ediyorum. Burası hem kuran kursu olarak hem de mescit olarak çok güzel hizmetler yapacak. Buradan değer yüklü, değerlerle donatılmış, maneviyatı güçlü insanların yetişmesine hem de burada bulunan vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarının giderilmesine çok büyük katkı verecek. Bu açıdan kendilerini tebrik ediyorum. Bu hizmetin hem Yazıkonak’a hem Elazığ’ımıza hayırlar getirmesini, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hayırlı olsun. Durmak yok, hizmete devam” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti ve ilk harç protokol üyeleri tarafından atıldı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu