Advert

SU ÜRÜNLERİNDE HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SU ÜRÜNLERİNDE HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLDİ
SU ÜRÜNLERİNDE HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 342 kez okundu.

Elazığ’da 'İç Sulardaki Ticari Su Ürünleri Avcılığına Esas Stok Tahmin Metotları ve İç Su Balıkları Tür Tayini' konulu eğitim düzenlendi.

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından “İç Sulardaki Ticari Su Ürünleri Avcılığına Esas Stok Tahmin Metotları ve İç Su Balıkları Tür Tayini'' konulu hizmetiçi eğitim Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda başladı.

Eğitime Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki Muş, Van, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Malatya, Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Tunceli ve Elazığ illerinden 24 kişi katıldı.

Üç gün boyunca devam edecek eğitimde tür tayini, stok tahmininin önemini ve stok tahmininde kullanılan metotlar hakkında teorik ve uygulamalı çalışmalar yapılacak.

Eğitim programının açılışında konuşan Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay, özellikle yüzey alanı küçük olan rezervuarlarda balık popülasyonlarının avcılık baskısından çok etkilendiğini ve önlem alınmazsa av veremeyecek seviyeye geldiğinden bahsederek sürdürülebilir bir balıkçılık için avcılık düzenlemelerinin çok iyi planlanması gerektiğini söyledi.

Enstitü Müdürlüğü'nce bugüne kadar Hazar Gölü/Sivrice, Uzunçayır Baraj Gölü, Keban Baraj Gölü’nde kerevit, Nazik Gölü ve Erçek Gölü’nde stok tahmini çalışmalarının yapıldığını ve 2018 yılında da Tatar Baraj Gölü’nde stok tahmin çalışmalarına başlandığını söyledi. Popülasyon büyüklüğünün tahmini için çeşitli yöntemler kullanıldığını da belirten Özbay, bu eğitimde Enstitü Müdürlüğü araştırmacıları tarafından popülasyon büyüklüğünün tahmin edilmesinde çoklu markalama yöntemlerinden olan “Schnabel Metodu” ve “Uzatma ağlarıyla avcılık yöntemi ile stok yöntemi” konuları hakkında eğitim verileceğini belirtti. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi