Advert

MERKEZ ANADOLU LİSESİ ‘NİTELİKLİ OKUL’ STASÜNE ALINMALIDIR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MERKEZ ANADOLU LİSESİ ‘NİTELİKLİ OKUL’ STASÜNE ALINMALIDIR
MERKEZ ANADOLU LİSESİ ‘NİTELİKLİ OKUL’ STASÜNE ALINMALIDIR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 447 kez okundu.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarlığı'na Elazığ Merkez Anadolu Lisesi’nin ‘Nitelikli Okul’ statüsünde değerlendirilmesi için talepte bulundu.

 

'MERKEZ ANADOLU LİSESİ ELAZIĞ’IN EĞİTİMDEKİ GURURUDUR'

 

Çoban, MEB Müsteşarlığı'na yaptığı yazılı müracaatında, şunlara yer verdi: “Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 8'inci sınıfta öğrenim gören öğrencilerin katılacağı sınava ilişkin, ‘Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’ ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanlarını, kısa bir süre önce yayınlamıştır. 18 Nisan'a kadar elektronik ortam üzerinden yapılacak başvurularda ilimizden 9 güzide okulumuz seçilmiş bulunmaktadır.

Elazığ ilinde köklü bir okul olan, ilde Fen Lisesi bulunmuyor iken ildeki nitelikli öğrencileri yetiştirmiş olan ve Fen Lisesi kurulduktan sonra dahi, kurulduğu günden günümüze kadar ildeki birinciliği başka okula devretmemiş olan, lokasyon  (il merkezinde değil ama il merkezinin dışında da olmayan) ve kampüs olarak yeterli olarak tanımlanan bir okul olan Elazığ Anadolu Lisesi nitelikli okul kapsamına maalesef alınmamıştır.

Öyle ki; bu okuldaki öğrencilerin yüzdelik dilimlerine bakıldığında kurulduğu günden günümüze kadar %0,1- 6 (2017-2018 de de %2,8-5) değişen Türkiye’nin ilk %5’lik diliminde yer almış bir okulumuzdur. Nitelikli okul kapsamına alınan okullara bakıldığında iki okulun da gerek yüzdelik başarı dilimi olarak gerekse de kampüs olarak yeterli olmayan okullar olduğu görülebilecektir.

Yapılmış olan bu uygulamanın ilimizde mağduriyete sebep olacak olması nedeniyle durumun tekrar değerlendirilerek, gerek lokasyon, gerek kampus, gerekse başarı vb. özellikleri nedeniyle Elazığ’ın gururu olan Elazığ Anadolu Lisesi’nin nitelikli okul kapsamına alınması ve 9 olan ilimizdeki okul sayısının 10’a yükseltilmesi hususunda çok değerli girişimleriniz ilimiz eğitim kalitesinin yükselmesi ve gençlerin iyi eğitim almasına fırsat verecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI