Advert

AÇIKKAPI: TÜRKİYE, BİLİM MERKEZİ OLACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AÇIKKAPI:  TÜRKİYE, BİLİM MERKEZİ OLACAK
AÇIKKAPI:  TÜRKİYE, BİLİM MERKEZİ OLACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 404 kez okundu.

HARPUT DİYANET AKADEMİSİ PROJESİ İÇİN PROJEYE BÜTÇE AKTARIMI YAPILDIĞINI AÇIKLAYAN AÇIKKAPI:

TÜRKİYE, BİLİM MERKEZİ OLACAK

 

İrfan ARSLAN

Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Harput Diyanet Eğitim Merkezi'nin yapımı konusunda projeye bütçe aktarımının yapıldığını ve İl Özel İdaresi tarafından bu projenin ihalesinin yapılacağını söyledi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, İl Başkanımız, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz ile birlikte takip ettiğimiz çok önemli bir konuydu. Geçen yıl Temmuz ayında eski Diyanet İşleri Başkanımızla bir heyet olarak görüşmüştük. O toplantıda Valimiz, 4 vekilimiz, Belediye Başkanımız, İl Başkanımız vardı. Diyanet İşleri Başkanımız bu projeyle ilgili çok önemli ve gerçekten bizleri mutlu eden ifadeler kullanmıştı. Daha sonra Kalkınma Bakanımıza gitmiştik ve Kalkınma Bakanımız projeyi görür görmez projeyi inanılmaz bir şekilde beğenmişti ve bu projeye kendi yetkisi dahilinde dahi olsa destek vereceğini ifade etmişti. Bugün yatırım programına alındığını hemşerilerimizle paylaştık. Bu konuyu Valimizle de görüştük. Projeyle alakalı ön ödenek gönderildi ve inşallah İl Özel İdaremizin öncülüğünde ihalemizi gerçekleştireceğiz. Bu konuda tabi Sayın Valimiz sizlere daha sonra daha detaylı bilgiler verecektir. Büyük bir ihtimalle yarın Diyanet İşleri Başkanlığımızdan da ilgili arkadaşlar Elazığ’da olacaklar. Bu arkadaşlar da geldiği zaman inşallah daha detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. İlimize hayırlı olsun. Gerçekten Harput bölgede etrafına ışık saçan manevi mimarlarla bölgeyi ihya eden bir belde, bir merkez. Harput’umuza yakışır bir şekilde inşallah bundan sonraki süreçte de tüm çevresine ışık saçacak böylesi bir şeyi külliyeyi bizler Elazığ’ımıza kazandırdığımız zaman inşallah bölge bir cazibe haline gelecek. Orada çok önemli insanlar yetişecek, büyük alimler yetişecek.”

Milletvekili Açıkkapı, “Uzun süreli bir eğitim süreci olacak. Buraya eğitim almaya gelen hocalarımız uzun bir süre kalacaklar. Belki de aileleriyle birlikte kalabilecekleri mekanlar oluşturulacak. Burada hem Harput’un ve Elazığ’ın turizm anlamındaki bir boşluğunu da bunlar doldurmuş olacaklar. Hem de daha önemlisi burada elde edecekleri ilimlerle de gittikleri kendi şehirlerinde çok daha iyi hizmet etmiş olacaklar. Bizim burada önemsediğimiz manevi olarak yüklenecekleri bilgileri gittikleri yerde anlatmaları olacak. Teknik bilgi olarak arkadaşlarımız geldikleri zaman daha detaylı bilgi vereceklerdir. Bu konuda daha sağlıklı bilgileri inşallah o arkadaşlarımız sizlere verecektir. İhaleyi de İl Özel İdaremiz, inşallah Valiliğimizin öncülüğünde, Vali Bey’i öncülüğünde en kısa sürede başlayacak ve mümkün olan en kısa süre diyelim. Çünkü tarih vermek yanlış olur ama başladıktan sonra en kısa süre içerisinde bitirmeye çalışacağız orayı.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi