Advert

ELAZIĞ İÇMESUYU İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ İÇMESUYU İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
ELAZIĞ İÇMESUYU İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 609 kez okundu.

DSİ, Elazığ’a yaptığı yatırımlarla Elazığ ilin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Elazığ'da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. 2019 yılı sonuna kadar 3 adet içmesuyu tesisi tamamlanacak, toplamda 750 bin kişi için yılda 46 milyon m³ içmesuyu temin edilecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan Elazığ İçmesuyu Projesi kapsamında yapımı devam eden içmesuyu isale hattının toplam uzunluğu 143 km olan ana isale hattında, 29 km çelik boru montaj ve imalatı tamamlandı. Proje kapsamındaki toplam 11 adet su dağıtım deposu bulunuyor. 10 adetinin betonarme imalatları tamamlanmış olup 7 âdetinin mekanik montajları yapıldı.

Projenin tamamlanması ile Hamzabey Barajı'ndan alınacak 160.000 m3/gün ham suyun, montaj çalışmaları devam eden isale hattı ile arıtma tesisine taşınacağını belirten DSİ Genel Müdürü Murat Acu, arıtıldıktan sonra alınacak su ile Elazığ şehir merkezi, merkez yakınındaki Yazıkonak, Yurtbaşı, Akçakiraz, Mollakendi belediyeleri ile Şahinkaya ve Sarıbuçuk köylerinin, ayrıca Palu ve Kovancılar ilçelerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacağını, Elazığlıların hizmetine sunulacak tesis ile vatandaşlara memba kalitesinde su sağlanacağını söyledi. Genel Müdür Acu, "Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ