Advert

ŞUAY ALPAY’A ÖNEMLİ GÖREV

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞUAY ALPAY’A ÖNEMLİ GÖREV
ŞUAY ALPAY’A ÖNEMLİ GÖREV İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1211 kez okundu.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere memleketi Elazığ’a gelen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ havalimanında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı Alpay, savunma sanayinin yeni şirketi ASFAT Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildiğini de ilk kez Elazığ’da açıkladı.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a gelen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elâzığ Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Elazığ’ın havacılık merkezi yönünde hızla ilerlediğini belirten Bakan Yardımcısı Alpay, “Türkiye’nin gururu, yüz akı olan ve terörle mücadelede çok önemli sonuçlar alan Bayraktar’ın İHA’ları biliyorsunuz artık Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde, güvenlik kuvvetlerinin envanterinde ve hamd olsun onlar Elazığ’da özel bir İHA alanı oluşturdular. Şu anda onların özel bir birimi var. Kalıcı olarak da burada iş yapıyorlar. Jandarmanın İHA birliği var, Kara Kuvvetleri'nin bir İHA birliği oluşuyor ve asıl önemlisi burası iki yıllık periyotta önemli bir kısmını gerçekleştirme şekliyle bir havacılık merkezi oluyor. Elazığ’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın da katkısıyla Motor Teknolojileri Araştırma Merkezi kuruluyor. Türkiye’de ilk ve hemşerimiz Muzaffer Sezgin kardeşimiz orada başarılı işler yapıyordu biliyorsunuz. Önceki günkü görüşmelerde de yine helikopter motoru, İHA motorunun prototip üretimi ile ilgili olarak gizlilik anlaşmaları yapıldı ve prototip üretimi için süreçler başladı. Bu çok kıymetli. Çok önemli bir müjdeyi, çok değerli Cumhurbaşkanımız paylaşmıştı; Şu anda Elazığ’ımıza ikinci pist inşası takriben bir, bir buçuk ay sonra başlamış olacak. Yer teslimini Ulaştırma Bakanlığı gerçekleştirmiş oldu. Bu emerjensi diye adlandırılan yedek pist. Ama dünya standartlarında, şu andaki mevcut pistimizin uzunluğunda ve genişliğinde standartlarına denk bir pisttir. Bu pist özellikle Elazığ’ın havacılık merkezi olması açısından da önemli bir işareti ortaya koyuyor. İHA’larımız burayı kullanacaklar. İKU’lar burayı kullanacak, helikopterler burayı kullanacak” ifadelerini kullandı.

 

“BU ÇOK ÖZEL GÖREVİ İLK DEFA BURADA AÇIKLAMIŞ OLUYORUM”

 

Alpay, “Bu askeri fabrikaların ve tersanelerin bulunduğu yapı atıl kapasite ile biraz çalışıyordu. Bu atıl kapasiteyi daha yüksek bir kapasiteye dönüştürmek ve atıl kapasiteyi milli ekonomiye kazandırmak için 17 Ocak 2018 tarihi itibariyle kanun hükmünde kararname ile ASFAT Anonim Şirketi diye bir şirket kuruldu. Askeri fabrikalar ve tersanelerin üstünde, onların hizmetlerinden yararlanacak buradaki atıl kapasiteyi değerlendirecek, milli ekonomiye kazandıracak. Bu önemli şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandım ben. Buda tabi şehrin açısından belki bilinmesi gereken, öğrenilmesi gereken önemli bir şey. Bu çok zorlu ve önemli görevi bize tebliğ eden başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milli Savunma Bakanımıza, Sayın Başbakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu şehrin bir evladı olarak, bir kardeşiniz olarak bu çok özel görevi de ilk defa da burada açıklamış oluyorum” şeklinde konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI