Advert

HÜKÜMLÜLERİN EMEKLERİ SERGİLENDİ

HÜKÜMLÜLERİN EMEKLERİ SERGİLENDİ
HÜKÜMLÜLERİN EMEKLERİ SERGİLENDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 376 kez okundu.

Ceza İnfaz kurumlarında bulunan hükümlülerin el emekleri ile yaptığı ürünlerin sergisi, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın katılımıyla açıldı.

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin onarıcı adalet kapsamında meslek edinmeleri ve var olan mesleklerini geliştirmeleri amacıyla açılan kurslarda elde edilen el işi göz nuru sergisi görücüye çıktı. Bir Alış veriş Merkezi’nde açılan sergiye Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve çok sayıda davetli katıldı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, ceza evlerinin sadece insanların kapatıldığı yer olmadığını yasalar çerçevesinde barındırıldığı ve insan hak ve onurunun korunduğu yerler olduğunu söyledi.

“AÇILAN KURSLARDA BU GÜZEL, NADİDE ESERLER ORTAYA ÇIKTI”

Korkmaz yaptığı açıklamada, “Kurum müdürlerimiz ve çalışanlarımız özveri ile hükümlülerimizi kurslara tabi tuttular. Halk Eğitim Müdürlüğümüz bu konuda bizlere destek oldu. Açılan kurslarda bu güzel, nadide eserler ortaya çıktı. Bunlar inşallah artarak devam edecek. Park 23 yönetimi sağ olsun bizlere bu imkanı tanıdı ve bu ürünlerin halkımızla buluşmasını hafta sonu ve bugün buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşımızı bu güzellikleri burada görüp takdir edecek, satın alacak ve inşallah hükümlülerimizin teşviki ve yetiştirilmeleri bizim için daha kıymetli hale gelecek.” Son yıllarda kamu hizmetlerini vatandaşa götüren her alanda olağanüstü bir iyileşme görüldüğünü ifade eden Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, özellikle ceza ve tevkif evlerinde de insan haklarına saygılı muamele yapıldığını söyledi.

“EL EMEĞİ, GÖZ NURU, NADİDE ÜRÜNLER SERGİLENİYOR”

Vali Kaldırım yaptığı konuşmada, “Vatandaşı merkeze alıp, vatandaşı odağına alan, vatandaşı üstün gören ve insan olduğu için kıymet veren, değer veren, her alandaki hizmeti birinci öncelik amaç olarak belirlemiş bir yönetim anlayışımız var. Bu artarak devam ediyor. Devlet güzel hizmetlerle, güzel işlerle iştigal ettiği gibi aynı zamanda suç sayılan, suç olaylarından, toplumu rahatsız eden olaylardan mücadele ediyor. Bunun sonucunda da ceza evlerine gönderiliyor. Hükümlüler oluyor. Tutuklular oluyor. Bunlara da insan onuruna yakışır, dikkatli, saygılı ilgileniyor. Bu anlamda hassasiyet üst düzeyde gözetiliyor. Burada esas amaç suçluların ailelere birer bireyli fert haline getirilmeleri hem de topluma faydalı birer fert haline getirilmeleridir. Gerek hükümlü oldukları dönemde gerek hükümlülüklerinden çıktıkları dönemde suç işlememeleri, topluma, ailelerine, çevrelerine faydalı olmalarıdır.  Bu amaçla ceza ve tevkif evlerini projeleri oluyor. Sosyal yaklaşımlarla hükümlülere hem beceri kazandırma hem meslek kazandırma hem de mesleklerini geliştirme, meşguliyet içinde ailelerini katkı verme açısından programlar oluyor. Ceza evi ziyaretinde de görmüştük. Burada da görüyoruz. El emeği, göz nuru, nadide ürünler sergileniyor. Sizin beğeninize sunuluyor” dedi.   Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, günün anısına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a hükümler tarafından yapılan tablo hediye ederken; stantları da gezdiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X